Çukurova Çağdaş Sanat’ta 2 konuk


 TARSUS-HABER- Çukurova Çağdaş Sanat Kültür Ve Eğitim Vakfi' nın sanat atölyesinde 2 konuk ağırlandı.

Çukurova Çağdaş Sanat Kültür Ve Eğitim Vakfi' nin Amerikan Koleji yaninda bulunan merkezinde.ikincisi yapılan Sanatçi Atölyesi gerçekleştirilmesi münasebetiyle Tarsus Basını ile misafir sanatçılarımız biraraya geldiler.

İran asıllı olup İtalya Roma' da yasayan ressam Navid Azımı Sajadi' ile ressam Bariş Sarıbaş vakıf başkanı Sanayici Hasan Şemsi ile birlikte etkinlikte görüştü. Sanatcilar Atölye çalışmaları sonucunda ürettikleri eserleri Vakfa bağişlayarak Tarsus' tan ayrılacaklar.

Tarsus Basını ve konuklarla sohbet eden sanatçılar Tarsus kenti hakkındaki izlenimlerini ve vakıf ile vakıf binasında yapılan atölye çalışmasından çok memnun olduklarını, vakıf merkezini çok beğendiklerini, Uluslararası bir çok sanatçının Tarsus' a gelmek istediklerini söylediler.

Çukurova Çağdaş Sanat, Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından kentimize davet edilen ünlü ressam Barış Sarıtaş ve İran asıllı İtalyan ressam Navid Azimi Sajadi Konuk Sanatçı Atölyesinde performanslarını sergilemesi memnuniyet yarattı.0 Yorumlar

Yorum Gönder