Borsa Meclis Başkanı Kaya ve YK Başkanı Teke Ahilik Haftasını kutladı


Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, Ahilik Haftası dolayısı ile yayınladığı mesajında “Odaların, borsaların ve meslek birliklerinin temelini oluşturan Ahilik teşkilatı, sadece bizim insanımızın değil bütün dünya toplumlarının örnek alması gereken bir insanlık ve ahlak sistemidir.” dedi

Meclis Başkanı Murat Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi: Ahilik kültürü bizim camiamızın köküdür. Odaların, borsaların ve meslek birliklerinin temelini oluşturan Ahilik teşkilatı tarihimizde görülen örnek kuruluşlardandır. Ahilik, sadece bizim insanımızın değil bütün dünya toplumlarının örnek alması gereken bir insanlık ve ahlak sistemidir. Ahilik, bu coğrafyada 1000 yıllık salmış olduğu kökleri ile iyi ahlaklı ticareti öngörüyor ve bunun kıstaslarını ortaya koyuyor. Hem de adil rekabeti, birbirine saygıyı ve sağlıklı örgütlenmeyi mümkün kılıyor.

Aşk İle Çalışan Yorulmaz.

Ahilik kültüründen gelen değerlerimizle çalışarak, üretmeye devam edeceğiz. Biz Aşk ile bu vatan için çalışıyoruz. Ürettiğimiz mal ve hizmeti Ahilikten aldığımız düstur, bilim, teknoloji ve inovasyon, aynı zamanda güzel ahlak ile harmanlayarak işimizi yapıyoruz. Aşk ile çalışan yorulmaz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere bütün ticaret erbabının Ahilik Haftasını kutlar, çalışma hayatlarında başarılar dilerim” ifadesini kullandı.

 

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Ahilik Haftası ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, mesajında; “İş ahlakının toplumsal ahlaktan ayrı düşünülmesinin mümkün olmadığını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke " İş ahlakında davranılacak etik kurallar, esnafın, tüccarın, sanayicinin kısacası tüm iş ve zanaat dünyasının toplum içindeki  itibarını ve ürünlerinin marka değerini yükseltmesi, tüketicinin güvenini ve desteğini sağlaması bakımından önemli değerlerimizdir.'' dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke sözlerine şu şekilde devam etti;''Toplumda birlik ve dayanışmayı sağlayan, sosyal, ekonomik, kültürel hayatın düzenlenmesinde rol oynayan Anadolu’da bin yıldan beri varlığını sürdüren bir olgu olan Ahilik, Milli kimliğimizi oluşturan en önemli değerlerden biri olduğu gibi, dayanışmayı, yardımlaşmayı ortaya çıkaran, iş ve meslek hayatında saygılı meslek erbaplarını yetiştiren, toplumsal ve kültürel bağlarımızı kuvvetlendiren en önemli değerimizdir. Bu  değer ve inançların örtüşmesine olanak sağlayan “Ahilik Haftası”nı en içten dileklerimizle kutlarız." dedi.

 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder