10. ULUSLARARASI BİSİKLET FESTİVALİ’ BAŞLADI


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Mersin Bisiklet Derneği tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen ‘Uluslararası Bisiklet Festivali’ kapsamında kendisini ziyaret eden dernek üyeleri ile bir araya geldi. Festival dolayısıyla Türkiye’nin 81 ilinden ve 8 ülkeden bisiklet tutkunları Mersin’i pedallayacak.

 

Başkan Seçer, bisiklet tutkunlarının Mersin’e renk katacağını ifade ederek, “Bisiklet tutkusu ve bisiklet farkındalığı bizim için son derece önemli. Hizmetlerimizi kurgularken, projeksiyonlarımızı yaparken, özellikle yol çalışmalarımızda araçlar ve yayalar kadar bisikletli yurttaşlarımızı da düşünüyoruz” dedi.

 

Son 4 yılda Mersin’e 125 kilometre bisiklet yolu kazandırdıklarını hatırlatan Seçer, “Önümüzdeki süreçte de şu anda planlamamız içerisinde olan ilave 275 kilometrelik bisiklet yollarımızı da zaman içerisinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

  

Mersin Bisiklet Derneği üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 10.’su düzenlenen ‘Uluslararası Bisiklet Festivali’ kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti. Taş Bina önünde Başkan Vahap Seçer ile bir araya gelen bisikletliler, Başkan Seçer’e bisikletli ulaşıma verdiği önem ve bisiklet kullanımına teşvik edici projeler dolayısıyla teşekkür ettiler.

 

Seçer: “Bisiklet tutkusu ve bisiklet farkındalığı bizim için son derece önemli”

 

Bisikletlilerle bir araya gelen Başkan Seçer, 10. Uluslararası Bisiklet Festivali’nin bu yıl çok güzel bir atmosferde başladığını belirtti. Hem Türkiye’nin çeşitli illerinden hem de birçok ülkeden bisiklet tutkunlarını Mersin’de ağırlayacaklarını söyleyen Seçer, “Misafirlerimiz Mersin’imize renk katacak. Bisiklet tutkusu ve bisiklet farkındalığı bizim için son derece önemli. Hizmetlerimizi kurgularken, projeksiyonlarımızı yaparken, özellikle yol çalışmalarımızda araçlar ve yayalar kadar bisikletli yurttaşlarımızı da düşünüyoruz” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder