Tarsus’ta ‘Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’ne Hız Verildi


Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Tarsus’ta yürütülen ‘Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’ tüm hızıyla sürüyor.

Projenin ilk etap çalışmaları olan Tarsu AVM kavşağı ile Demirkapı kavşağı arasında kalan bölüm ile Muvaffak Uygur Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Uyan, Büyükşehir Koordinasyon Şube Müdürü Soner Yetgin ve projede görev alan teknik personeller, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğü caddeler üzerinde bulunan esnafları ziyaret ettiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Meclis Üyesi Ali Uyan, tüm esnaflarla tek tek sohbet edip, proje hakkında bilgi verip, beklentileri dinledi. Uyan, Tarsus Kültür Park yanında bulunan ve elişi ürünler satarak aile ekonomilerine katkı sunan üretici kadınları da ziyaret ederek, görüş ve önerilerine kulak verdi.

 

“Tarsus’ta trafiğin yükünü çeken caddeler modern görünüme sahip olacak”

‘Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’nin Tarsus kent trafiğini rahatlatacak ve vizyon katacak bir proje olduğunun altını çizen Ali Uyan, “Başkanımız Sayın Vahap Seçer, göreve geldiği ilk günden bu yana ulaşım altyapısının kalitesini arttırmaya azami özen gösteriyor. ‘Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’ de bunlardan biri ve en önemlilerinin başında geliyor.

 

Etap etap hayata geçecek proje ile kaldırım, kavşak, refüj, süs havuzu gibi açık alanlara, daha modern ve yenilikçi yapılar kazandırılacak. Asfalt zemin yenilenecek. Görüntü kirliliği oluşturan havai iletim hatları yer altına alınacak. Tarsus’ta trafiğin yükünü çeken cadde ve bulvarlarımız modern bir görünüme sahip olacak” dedi.

 

Projenin ilk başlangıç noktası olan Tarsu AVM ile Demirkapı kavşağı arasında ki çalışmaların son aşamaya geldiğini belirten Ali Uyan, “Burada ki faaliyet son aşamasında. Eylül ayının ilk günlerinde burada ki çalışmalar tamamlanacak ve yol trafiğe açılacak. Muvaffak Uygur Caddesi’nde ise Eylül ayının sonunda işlemler tamamlanacak ve yepyeni görünümüyle yeniden trafiğe açılacak.

 

Projemizin bundan sonra ki bölümünde ise Atatürk Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı, Hilmi Seçkin Bulvarı, Kardeş Langen Bulvarı, Rasim Dokur Bulvarı, İsmetpaşa ve Adana Bulvarı’nda da yenileme işlemi uygulanacak.

 

Elbette güzelliklerin ortaya çıkması adına sıkıntılar çekiyoruz. Fakat, kentimize yakışır bu projenin tamamlanmasıyla birlikte, modern cadde ve bulvarlara kavuşacağız. Sabırlarından dolayı tüm esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Mersin Büyükşehir Belediyemizin, Başkanımız Sayın Vahap Seçer öncülüğünde güzel kentimiz Tarsus’a hizmetleri artarak devam edecek” diye konuştu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder