SEÇER “İMKÂNLARIMIZI DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER ETTİK


 Başkan Vahap Seçer, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

 

Ziyarette geçtiğimiz aylarda yaşanan deprem felaketiyle ilgili konuşan Başkan Seçer, “Depremde yıkıma uğrayan kentleri tekrar ayağa kaldırmak lazım. Yeniden inşa etmek, orada çarkı tekrar döndürmek için doğru adımlar atmak gerekir. Zaman geçirmeden, tahribatın derinliğini artırmadan bunları yapmak lazım” dedi.

 

Deprem sürecinde bölgeden gelen binlerce insana ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan Seçer, “İnsanlar da yardımcı oldu. Evlerine aldılar. Bizler de hem insani olarak hem vicdan hem de tabi ki görevimiz gereği bütün çalışmaları durdurup, hep oraya aktardık. Halkımız da yardımcı oldu. Hiçbir şey yapamıyorsa bile ekmeğinin yarısını verdi” dedi ve bu imkanları hiçbir ırk, dil, din ve mezhep ayrımı yapmadan gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan, Anadolu Ermeni Cemaatleri Gözetmeni Peder Avedis Tabaşyan ve Patrik Maşalyan’ın yardımcısı Peder Şirvan Mürzyan’ı makamında ağırladı.

 

Ziyarette, deprem bölgelerini ayağa kaldırmak ve hem bölgedeki hem Mersin’deki depremzede yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamak için tüm imkânları seferber ettiklerini söyleyen Başkan Seçer, bu hizmetleri hiçbir ırk, dil, din ve mezhep ayrımı yapmadan gerçekleştirdiklerini vurguladı. Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan ise, Mersin’in deprem sürecinde çok işlevsel bir rol oynadığını ve deprem bölgeleri için çalıştığını gözlemlediklerini belirterek, Büyükşehir’in kentte ve deprem bölgelerinde yaptığı çalışmalardan dolayı Başkan Seçer’e teşekkürlerini iletti.

0 Yorumlar

Yorum Gönder