‘Kır Çiçekleri Projesi’ yeni çiçeklerini seçiyor


 MERSİN-HABER- Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kır Çiçekleri Projesi’ yeni çiçeklerini seçiyor. Yaklaşık 4 yıl önce Başkan Vahap Seçer’in öncülüğünde başlayan Kır Çiçekleri Projesi, yeni sporcularını bünyesine katmak için seçmeler gerçekleştirdi. Genel sportif performans değerlendirmesinin yapıldığı seçmelerde; boy, kilo ve kulaç uzunluğu, dikey sıçrama, esneme, 30 m sürat koşusu, 2 kg sağlık topu atma, durarak uzun atlama ile 1000 m uzun mesafe dayanıklılık koşusu testi yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ‘Benim kız çocuklarım’ dediği Kır Çiçekleri’ne yeni yetenekler katılıyor. Özellikle kırsalda yaşayan ve spora yetenekli kız çocuklarına bünyesinde eğitim veren Kır Çiçekleri Sporcu Yetiştirme Merkezi, yeni yetenekler için seçmeler gerçekleştirdi. Yaklaşık 4 yıl önce başlayan ve bünyesinde eğitim gören kızların, spor müsabakalarında birbirinden önemli dereceler elde ettiği ‘Kır Çiçekleri Projesi’, yetenekli kız çocuklarını spora kazandırmaya devam edecek.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi sahasında gerçekleşen seçmelere, spora ilgisi ve yeteneği olan kız öğrenciler katıldı. Seçmelere aileleriyle birlikte gelen kızlar, ‘Kır Çiçekleri Projesi’ne dahil olmak için kıyasıya mücadele etti. Genel sportif performans değerlendirmesinin yapıldığı seçmelerde, her branştan ayrı antrenörler değerlendirme yaptı. Değerlendirmeler boy, kilo ve kulaç uzunluğu, dikey sıçrama, esneme, 30 m sürat koşusu, 2 kg sağlık topu atma, durarak uzun atlama ile 1000 m uzun mesafe dayanıklılık koşusu alanlarında yapıldı.

Turşin: “Türkiye şampiyonluklarımız var”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kır Çiçekleri Sporcu Yetiştirme Merkezi 2. Sorumlusu Özge Turşin, amaçlarının kırsalda yaşayan spora yetenekli kız çocuklarını keşfetmek olduğunu ifade ederek, “Şu anda yaklaşık dördüncü senemizin içerisindeyiz. Hedefimize gayet güzel bir şekilde ulaştık. Türkiye şampiyonluklarımız var. Sporcu eğitim merkezine kazandırdığımız ve burs kazanan kızlarımız var. Şu anda da yeni kızlarımızı arıyoruz” dedi.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder