“Köy Bizim Şenlik Bizim” Etkinlikleri Kırsalda Coşku Yaratıyor


 Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, kırsal bölgelerde bulunan çocukların sıcak yaz günlerinde keyifli dakikalar yaşamalarını sağlayan Köy Bizim Şenlik Bizim’ etkinlikleri, dört bir noktada tüm hızıyla sürüyor. ‘Her Köy Bizim Köyümüzdür’ sloganıyla gerçekleşen programlar, Tarsus’a bağlı kırsal mahallelerde coşkuyu üst seviyeye çıkartıyor.

  

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, toplumun tüm kesimlerini kapsayan sosyal etkinlikleri devam ediyor. Sıcak yaz günlerinde kırsal mahallelerde bulunan çocukların keyifli dakikalar yaşamasını sağlayan ‘Köy Bizim Şenlik Bizim’ etkinlikleri, büyük beğeni topluyor.

 

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın koordinesinde, değişik ikramların yapıldığı ve çocuklara hediyelerin de dağıtıldığı ‘Her Köy Bizim Köyümüzdür’ sloganıyla gerçekleşen programlar, Tarsus’a bağlı kırsal mahallelerde coşkuyu üst seviyeye çıkartıyor. Drama atölyesinden çocuk tiyatrosuna, yüz boyama atölyesinden sosis balon atölyesine, interaktif danstan geleneksel oyunlara kadar dolu dolu geçen programlardan çocuklar büyük keyif alıyor. Çocukların olduğu kadar büyüklerin de ilgisini çeken şenlik programlarındaki etkinliklere zaman zaman dahil olan anne ve babalar da bu keyfe ortak oluyorlar.

 

Havalar çok sıcak olduğu için akşam serinliğinde düzenlenen programlar, bugüne kadar Tarsus’a bağlı Karakütük, Pirömerli, Ardıçlı, Karadiken, Meşelik, Kızılçukur ve Keşli Mahallelerinde gerçekleştirildi. ‘Her Köy Bizim Köyümüzdür’ etkinlikleri, program dahilinde birçok noktada daha çocuklarla buluşacak.

 

Muhtar Aslan: “ ‘Köy Bizim, Şenlik Bizim’ programına çok önem veriyoruz”

Ardıçlı Mahallesi Muhtarı Duran Ali Aslan, “Bizlere bu imkanı verdiği için Başkanımız Vahap Seçer’e ve ekibine teşekkürlerimi iletiyorum. ‘Köy Bizim, Şenlik Bizim’ programına çok önem veriyoruz. Gençlerimiz, çocuklarımız ne güzel eğlendiler. Bu tür programların devamını dilerim” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder