Çamlıyayla İğne Oyası Festivali’ne hazır


 

Toroslar ve Çamlıyayla Belediyeleri, bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan Çamlıyayla İğne Oyası Festivali’ne hazır.

 

Mersinliler, Toroslar ve Çamlıyayla İlçelerinde 2 gün boyunca sergiler, halk oyunları, defile, konserler ve etkinliklerle buluşarak, sanat dolu bir festivalin tadını çıkaracak.

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; 11 Ağustos Cuma günü Çamlıyayla’da, 13 Ağustos Pazar günü Toroslar’da yapılacak festivale tüm hemşehrilerini davet etti.

 

Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları’nda (TORTEK) sanatın farklı dallarında verdiği eğitimlerle adından söz ettiren Toroslar Belediyesi, İğne Oyası Festivali ile bu çalışmalarını taçlandıracak.

 

FESTİVAL, 11 AĞUSTOS’TA ÇAMLAYLA’DA, 13 AĞUSTOS'TA TOROSLAR’DA YAPILACAK

 

Mersin’de el emeği göz nuru ile üretilen iğne oyalarının dünyaya tanıtılmasının amaçlandığı festivalin ilki; 11 Ağustos 2023 Cuma günü Çamlıyayla İlçesi’nin Zevzek Tepesi’nde saat 10.00’da başlayacak. TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Selma Geçer ile Mersinli Halk Müziği sanatçısı Gürhan Ötün ise saat 19.00’da sahne alacak.

 

Toroslar İlçesi’nde Ayvagediği Mahallesi’nin köy meydanında 13 Ağustos Pazar günü düzenlenecek etkinlikler de saat 10.00’da başlayacak. Festival, saat 19.00’da gerçekleştirilecek olan TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Selma Geçer ile Mersinli Halk Müziği sanatçısı Gürhan Ötün’ün konserleriyle son bulacak.

0 Yorumlar

Yorum Gönder