BÜYÜKŞEHİR’DEN HER YAŞTAN VATANDAŞI MUTLU EDEN ETKİNLİK


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin akılcı projeleri, birçok alanda vatandaşa hizmet ediyor. Yaz ayları boyunca Mersin’in tüm ilçelerinde gerçekleşen ‘Köy Bizim Şenlik Bizim’ etkinlikleri de çocukların yanı sıra yetişkinlerinde yoğun ilgi ve beğenisini alıyor. Mersin’in bir ucundan bir ucuna tüm ilçelerinde düzenlenen etkinlikte birbirinden farklı aktiviteler ile her yaştan vatandaşa keyifli zamanlar geçirtiliyor.

  

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin akılcı projeleri ve sosyal etkinlikleri, toplumun geniş kesimlerine dokunmaya devam ediyor. Bu doğrultuda gerçekleştirilen ve yaz ayları boyunca Mersin’in tüm ilçelerinde yapılan ‘Köy Bizim Şenlik Bizim’ şenlik programlarına çocukların yanı sıra yetişkinlerde yoğun ilgi gösteriyor.

 

Çocuk gülücüklerinin yükseldiği, anne ve babaların da oyunlara dahil olduğu etkinliklerde çocuklar için yüz boyama, yumurta taşıma, el baskısı, sandalye yarışı gibi eğlenceli aktivitelerden, geleneksel sokak oyunlarına kadar birçok gösteri katılımcıların beğenisine sunuluyor.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından yayla turizmi açısından bölgenin önemli noktaları arasında yer alan Çamlıyayla’ya kazandırılan modern ve çok amaçlı katlı otopark ve pazaryeri tesisi, ‘Köy Bizim Şenlik Bizim’ etkinliğine de ev sahipliği yaptı. Mersin’in bir ucundan bir ucuna tüm ilçelerde düzenlenen etkinlikte birbirinden farklı aktiviteler ile her yaştan vatandaşa keyifli zamanlar geçirtiliyor.

 

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde, ‘Her Köy Bizim Köyümüzdür’ sloganıyla gerçekleşen programa, Çamlıyayla sakinlerinin yanı sıra yaylacılar da yoğun ilgi gösterdi. Modern mimarisi ile büyük beğeni toplayan ve geçtiğimiz ay açılışı yapılan katlı otoparkın teras katında düzenlenen programda; drama atölyesi, gölge oyunu, yüz boyama, sosis balon atölyesi, interaktif dans ve geleneksel oyunlar çocuklarla buluştu.

 

Anne ve babaların da zaman zaman iştirak ettiği etkinlikte, limonlu dondurma ikramının yanı sıra, çocuklara çeşitli oyuncaklar da dağıtıldı. Şarkılar eşliğinde gerçekleşen aktivitelerden büyük mutluluk duyan çocuklar, animasyonda yer alan karakterlerle de bol bol hatıra fotoğrafı çekildiler.

0 Yorumlar

Yorum Gönder