“TOROSLAR BELEDİYESİNDE EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 15 BİN 500 TL OLDU”


  

Toroslar Belediyesinde yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile en düşük işçi maaşı 15 bin 500 TL’ye yükseltildi.

 

Mersin’de ilçe belediyeleri arasında personeline 17 bin 550 TL ile en yüksek banka promosyonunu veren Toroslar Belediyesinin maaşlarda yaptığı bu iyileştirme çalışanları sevindirdi.

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Çalışanlarımızın enflasyon karşısında ekonomik olarak en yüksek oranda faydalanmalarını sağladık” dedi.

 

Toroslar Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşüldü.

 

Toroslar Belediyesi Personel Limited Şirketi’nde en düşük ücretle çalışan personelin maaşına 1 Temmuz 2023 tarihi itibariyle ilk 6 ay için yüzde 52,6 oranında zam yapılırken, Toroslar Belediyesinde en düşük maaş 15 bin 500 TL oldu. Sosyal haklarına ise yüzde 100’ün üzerinde zam yapıldı.

 

BELEDİYE İŞÇİLERİ ZAMMI DAVUL ZURNAYLA KUTLADI

 

Hizmet İş Sendikası Karaman Şube Başkanı Mustafa Karakaş ve sendika temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonrası Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, davul zurna eşliğinde personeli tarafından coşkuyla karşılandı.

 

Asgari ücretin net 11 bin 400 TL’ye yükseltilmesinin ardından çalışanların sosyal hakları da gözetilerek yapılan iyileştirme ile Toroslar Belediyesinde Ocak ayından bu yana şirket işçilerinin maaşına ortalama yüzde 150 zam yapılmış oldu.

 

Personelinin yoğun sevgi gösterileri arasında Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene gelen Başkan Yılmaz, toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder