Tarsus’ta Sahte Belgelerle Silah Ruhsatı ve Destekleme Alan Şüpheliler Gözaltına Alındı


Mersin'in Tarsus ilçesinde sahte belgelerle kendilerini arıcı olarak göstererek silah taşıma ruhsatı ve kamudan destekleme aldıkları tespit edilen 7 şüpheli yakalandı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince, Tarsus’ta silah ruhsatı alma yeterliliğine sahip olmayan kişilerin silah ruhsatı alabilmek amacıyla, sahte belgeler tanzim ettirerek kendilerini arıcılık faaliyeti yürütüyor gibi gösterdikleri, arıcılık faaliyeti üzerinden bal satmadıkları halde bir kısım şirketlere bal satıyormuş gibi sahte fatura düzenlettirdikleri. İlçe Tarım Müdürlüğüne müracaat ederek arıcılık desteklemesi aldıkları tespit edildi.

Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyon 'rüşvet' karşılığı usulsüzlük yaptıkları tespit edilen, Tarsus İlçe Tarım Müdürlüğü'nde görevli 2'si aktif, 1'i kamu görevinden çıkarılmış 3 kişi ile usulsüz şekilde silah taşıma ruhsatı alan ve bu işlemlere imkan sağladıkları anlaşılan 4 şüpheli şahsında aralarında bulunduğu toplam 7 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyon neticesinde 7 şüpheli şahısta gözaltına alındı

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, 1 adet suçta kullanılan laptop, 7 adet cep telefonu, 50 adet fişek ve çokça suç unsuru ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

0 Yorumlar

Yorum Gönder