Tarsus’ta ‘Kentsel Tasarım Ve Yenileme Projesi’nde Çalışmalar Sürüyor


Mersin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Tarsus’ta geçtiğimiz günlerde başlatılan “Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

Üzümlü Kavşağı’ndan İsmetpaşa Bulvarı ve Adana Bulvarı istikametine doğru 4.6 kilometre uzunluğundaki proje; Atatürk Bulvarı, Alparslan Türkeş Bulvarı, Hilmi Seçkin Bulvarı, Kardeş Langen Bulvarı, Rasim Dokur Bulvarı ve Muvaffak Uygur Caddesi istikametine doğru da 2.4 kilometrelik güzergahı kapsayacak.

 

Kızım kısım hayata geçecek projede birçok cadde, araç ve yaya trafiğinin rahatlıkla aktığı, modern görünüme kavuşacak. Ayrıca kaldırım, kavşak, refüj, süs havuzu gibi açık alanlara, daha modern ve yenilikçi yapılar kazandırılacak.

 

Projenin ilk etabı olan Tarsu AVM ön kavşağı ile Demirkapı kavşağı arasında ki bölümde iş makinaları yoğun şekilde çalışıyorlar. Ekipler söz konusu alanda bozuk zemin söküm işlemi uyguladı.

 

Proje alanında tüm yollarda, yol ve kaldırım genişlikleri yeniden düzenlenip, standart ölçülere getirilecek. Özel gereksinimli bireyler için yürüyüş güzergahı ve ona bağlı olarak iniş rampaları yeniden düzenlenecek. Refüj ve kaldırımlara iklim şartlarına uygun gölge oluşumu sağlanacak peyzaj çalışmasının yürütüleceği projede, 50 bin metrekare kaldırım ve buna paralel olarak da 12 bin ton asfalt serim işlemi yapılacak.

0 Yorumlar

Yorum Gönder