Tarsus’a Tarım Meslek Lisesi


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin "81 İl’e 81 Okul" Projesi kapsamında Tarsus’a yaptırdığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kesin kabul çalışmaları başladı. Okul, Tarım Meslek Lisesi olarak 2023-2024 eğitim-öğretim yılında hizmete girecek.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarsus Ticaret Borsası’nın ortak girişimleri sonucu, TOBB’un Milli Eğitim Bakanlığı’yla birlikte mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre etmek ve iş dünyasının nitelikli elaman ihtiyacını gidermek amacıyla ülke genelinde yürüttüğü "81 İl’e 81 Okul" Projesi kapsamında, Tarsus’a kazandırdığı okul 2023-2024 eğitim-öğretim yılında öğrenci kabulüne başlayacak.  

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı M. Cihat Lokmanoğlu, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak ve Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Ali Seçer, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğünden yöneticilerin katılımıyla Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kesin kabül çalışmaları başladı.

Başkan Koçak, iller kapsamında yürütülen projeyi Tarsus’a kazandırmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, ‘’Tarsus bu projede bir ilk ve tek. Desteklerinden dolayı Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere TOBB Yönetim Kuruluna çok teşekkür ederiz. Okulumuz öğrenci kabulüne hazır. Tarsus’a ve iş dünyamıza hayırlı olsun.’’diye konuştu.

Tarsus’ta 24 derslikten oluşan okulda 3 adet laboratuvar, 1 adet resim-müzik atölyesi, 1 adet çok amaçlı 120 kişilik konferans salonu ve idari bölümler mevcut.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder