TABİT ''BİSİKLETLİ ÖLÜMLERİNE DUR DENİLMELİ''


 TARSUS-HABER- Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu Bir Açıklama yaparak ‘’Bisikletli Ölümlerine Dur Denilmeli’’ dedi.

İşte o açıklama.. 

‘’Sevgili bisiklet sever dostlar,

Ülkemizde son yıllarda gerek ulaşım aracı , gerek spor amaçlı, gerekse petrol fiyatlarının yüksekliğinden kaynaklı olarak bisiklet kullanımını arttığı ve bisikletin yerinin vaz geçilmez olduğu görülmektedir.

Fakat: Bisiklet ulaşımda hak ettiği yeri bulamamıştır .

Yönetmelikler ve mevzuat yeterli değildir.

TBMM'de defalarca gündeme gelmesine rağmen bisikletlerin motorlu taşıt sürücülerinden kaynaklı ölümlerinin önüne geçilmesi engellenememiştir.

Her yıl yüzlerce bisikletçi dostumuzu , kural tanımaz, alkollü, emniyet şeridini ihlal eden sürücülere kurban veriyoruz maalesef.

Son iki yılda yaşamını kaybeden bisikletçi sayısı 350"yi geçmiştir.

Daha bir kaç gün önce İstanbul Bostancı'da arkadaşlarıyla antrenman için yola çıkan Doğanay Güzelgün arkadaşınız aracında uyuşturucu ve alkol bulunduğu iddia edilen bir sürücü tarafından trafik cinayetine kurban gitmiştir.

Bizler Türkiyedeki bisikletli ulaşıma ve bisiklet sporuna gönül vermiş, kent içi ve dışı ulaşımda bisikleti tercih eden vatandaşlar olarak bisikletli ölümlerinin artık son bulması için tüm yetkilileri gerekli olan yapısal ve hukuki adımların atılması için bir kez daha sesimizi duymaya davet ediyoruz.

Bisikletli ulaşım bir haktır... Saygılar sunarız.''

TARSUS KENT KONSEYİ BİSİKLET TOPLULUĞU

0 Yorumlar

Yorum Gönder