ŞAİRLERDEN AÇIK TEŞEKKÜR


 TARSUS-HABER- Şairler Orhan Oyanık-Fatma Özger Bilgiç '' 5. Güldesteste'mizin 2. Galasını çok şükür kazasız belasız Denizli'de yaptık ve evlerimize döndük.'' dedi.

Açıklama şöyle:

Cumhuriyetin 100.Yılında Atatürk ve Cumhuriyet Şiirleri Güldestesi Şairleri Denizli'de Buluşuyor Programı'nda yanımızda olan Başta Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan Beyefendiye, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı Beyefendiye Üyesi olduğumuz YAZ-AR-BİR'in Değerli Başkanı kıymetli abimiz Genel Başkanı Abdulkadir Uslu Hocamıza, Genel Başkan Yardımcısı Hüsamettin Tat Hocamıza Genel Sekreter Sadık Dağdeviren Hocamıza , Değerli YAZ-AR-BİR Yönetim Kurulu üyeleri Ali Tuluk Hocamıza Mehmet Aslan Hocamıza Reyhan Pervanlar Karaalp Hocamıza Değerli Üyeleri Dilek Kerem Hanımefendi'ye Güzel Yürekleri güçlü yorumları ile Ozan Nihat Hocamıza , Her zaman yanımızda olan bize güç veren sesi, sazı ve sözü ile güçlü olan kıymetli abimiz Temel Turabi Hocamıza çok teşekkür ederiz.

Ne yazık ki üzülerek söylüyorum, çok geç tanıdığımız Denizli ozanlarımıza yürekten teşekkür ediyoruz. Denizli'den Ozan Nihat'ı tanıyor ve hayranlık duyuyorduk. Programlarımıza da kendisi hep renk kattı, yanımızda oldu o, güzel yürek.

Gördük ki bizlerin de bu program sayesinde gördüğümüz, tanıdığımız, o muhteşem eserlerin sahipleri değerli üstatları sayıca baya da fazla imiş sizleri gönülden alkışlıyor ve bu ozanları tanımaktan çok mutlu olduğumuzu dile getirmek istiyoruz.

Bu tür programlarda bir amacımız da hak eden ozan ve şairlerimizi tanımak ve tanıtmak ve gönüllere hitap eden bu değerlere yer vermek ve güzel eserlere ilham olmak.

Bazı kişiler kendini tanıtmaktan, kendini düşünmekten çevresindeki bu güzellikleri yeteri kadar tanıtmamış, ortam hazırlamamış. Sanatçıyım diyen herkes çevresine de duyarlı olmalı ve üstüne düşen görevini bilmeli. Eksileri kapatmalı; artıları da kıskanmadan, emeğe saygı duyup topluma gösterebilmelidir.

Bizler yaptığımız her programda o yöreyi her yönüyle tanımak ve tanıtmak bir görev bildik. Yazan her kalemin görevi de bu olmalı. Kişi gördüğüne dil olmalı, güzelliklere vesile olmalıdır. Yazar gözün gördüğünü yazmalı ve topluma bunu ulaştırabilmelidir. Birlik ve beraberlikle bu güzelliği gönüllere nakşetmelidir.

Denizli'nin bu güzel yürekli kıymetli ozanları: Mehmet Dağal Hocamıza, Hasan Polat Hocamıza, Mehmet Akyol Hocamıza Sultan Torun Hocamıza, Melahat Kuzu Hanımefendiye, Muhammet Kahraman Hocamıza İsmail Gökçe Hocamıza teşekkür ediyor başarılar diliyoruz. Bizlere ışık olan Abdulkadir Uslu Hocamıza tekrar teşekkür ediyoruz bu güzel insanları tanımamıza vesile oldu.

Denizli tarihî ve doğasıyla gönülleri fethetti. Cuma ve cumartesi bu güzel mekanları gündüz gezdik akşam da iki gün de ozan ve şairlerimizle beraber sahne programı yaptık. Ve dışardan gelen misafirlerimiz çok memnun kaldılar. Her iki gecede de gece 03.00 kadar Esin Otelin bizlere ikramı çayın eşliğinde türkü ve şiirlerle geceyi noktaladık.
Cuma Günü Gezdiğimiz O Güzel Mekanlar:

Denizli Gazi paşa ilk mektebi

Atatürk Etnoğrafya Müzesi

Özay Gönlüm parkı ve anıtı

Bayram Yeri

Kaleiçi

Horoz Heykeli

Babadağlılar çarşısı

Cumartesi

Hierapolis(Pamukkale) arkeolji müzesi

Laodikeia Antik kenti

Pamukkale Travertenleri

Karahayıt (Kırmızı su) travertenleri

Esin otelin ilgi ve alakası için tüm ekibe teşekkür ederiz.

Video kayıt ve fotoğraf çekimleri ile programımızı ölümsüzleştiren pırlanta yürekli değerli dost Orhan Çınar Sanat TV sahibi fotoğraf Sanatçısı Orhan Çınar abimize, iki programdır yanımız da olan gönülleri fetheden Alfa Dijital Basın İmtiyaz Sahibi Süleyman Şanlı ve Her zaman yanımızda olan Yılmaz Bilgiç hocamıza çok teşekkür ederiz.

Evet, her eserimizde yanımızda olan Cumhuriyetin 100.Yılında Atatürk ve Cumhuriyet Şiirleri Güldestesi'nin Atatürk yürekli Cumhuriyet sevdalısı değerli şair ve yazarlarımıza da tekrar tekrar teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Darısı daha nicelerine.

Orhan Oyanık-Fatma Özger Bilgiç

ŞAİRLERİMİZ

1.Özkan Güli

2.Cezayir Cengiz

3.Nurten Sezgin

4.Turhan Özcan

5.Saadet Kılıçaslan

6.Ahmet Çelik

7.Hülya Çapar

8.Cemal Şimşek

9.Mahmut Çiçekdağı

10.Selma Meriç

11.Emine Özcan

12.Esref Azgın Türkeri

13.Ferhan Yeşil

14.Yusuf Gül

15.Şükrü Öksüz

16.Gülsen Aksoy

17.Ayten Bozkır

18.Zafer Direniş

19.Sevgi Bulut

20.Feride Kaya

21.Hasene Yılmaz

22.Fatma Dila Reyhan

23Aynur Gökalp

24.Fatma Uçarlar

25Abdulkadir Uslu

26Hüsamettin Tat

27.Sadık Dağdeviren

28.Mehmet Aslan

29.Reyhan Pervanlar Karaalp

30.Ali Tuluk

31.Sezer Sevim Say

32Muhammet Kahraman

33.Melahat Kuzu

34.İsmail Gökçe

35.Ahmet Demirhan

36.Neva Rüçhan

OZANLARIMIZ

1.Ozan Nihat

2.Temel Turabi

3.Ozan Maralı(Şaziye Çelikler)

4.Ozan Ceylani(Merve Şahin)

5.Mehmet Akyol

6Mehmet Dağal

7.Hasan Polat

8.Sultan Torun

9.Kadriye Kaymak

KONUKLARIMIZ

1.Ahmet Yeşil

2.Turhan Özcan

0 Yorumlar

Yorum Gönder