MERCEK LOJİSTİK ELEMANI YETİŞTİRME KURSİYERLERİ BİLGİLENDİ


 MERSİN-HABER- Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, farklı meslek alanlarına yönelik birçok kurs hizmetini Mersinlilere sunduğu Mercek Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezleri, iş sahibi olmak isteyen veya kariyerini geliştirmeyi hedefleyen vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Mercek’te Lojistik Elemanı Yetiştirme eğitimi alan kursiyerler, Mersin Serbest Bölge’ye düzenlenen saha gezisine katılarak, teorik eğitimlerini sahada pekiştirme imkanı buldu.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mercek Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi, açtığı kurslarla iş sahibi olmak isteyen veya kariyerinde kendini geliştirmeyi hedefleyen vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Mercek Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezleri’ndeki Lojistik Elemanı Yetiştirme kursuna katılan kursiyerler, MERCEK tarafından Mersin Serbest Bölge’ye düzenlenen saha gezisine katılarak, teorik eğitimlerini sahada pekiştirme ve hedefledikleri meslekleri yakından tanıma fırsatı yakaladı.

 

Demir: “Pratik ve uygulamalı eğitimlerle tam donanımlı mezun oluyorlar”

 

Mercek Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezleri Sorumlusu Eren Demir, teorik eğitimlerin yanı sıra uygulamalı eğitimlere de çok önem verdiklerini belirterek, “Uygulamalı eğitim vererek aslında kursiyerlerimize daha verimli, daha donanımlı meslek edinmeleri konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Mercek’te eğitim gören kursiyerlerimiz, almış oldukları pratik ve uygulamalı eğitimler sayesinde, tam donanımlı olarak mezun oluyorlar” dedi.

 

Bucak: “Bu tür eğitimler, aynı zamanda bir farkındalık yaratıyor”

 

Kursiyerlere kapılarını açan Mersin Serbest Bölge’de İş Güvenliği ve Çevre Şefi olarak görev yapan Osman Bucak ise, gezinin içeriğinden söz ederek, “Öncelikle bir farkındalık yaratmak için, liman sahamızda iş sağlığı ve güvenliği kuralları ile ilgili eğitimler paylaştık. Görsel videolar izlettirdik. Çünkü görsel eğitim daha çok akılda kalıyor. Aynı zamanda limanda elleçlenen tehlikeli yüklerle ilgili bilgiler verdik. Ne tür yükler işleniyor ve bu yükler elleçlenirken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda arkadaşları bilgilendirdik” şeklinde konuştu.

 

Bu tür eğitimlerin oldukça faydalı olduğunu ve mümkün olduğunca buna destek vermeye çalıştıklarını kaydeden Bucak, “Saha ziyaretinde pratiğini de yapacakları için, işe veya sahaya bir adım daha önde başlayarak, biraz daha farkındalık yaratmış olacağız. Biz burada sıfırdan personel yetiştirmiyoruz. Bir personele ihtiyacımız olduğunda, Mercek’ten yetişip gelenler işimizi daha da kolaylaştırıyor. Bu tarz eğitimler için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder