Akademi Derneği YKS Tercih Sürecinde Gençlerin Yanında

 


Türkiye’nin önde gelen bilim insanları, araştırmacıları, akademisyenleri ve sanatçılarını aynı çatı altında buluşturan Akademi Derneği, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı (YKS) geride bırakan gençlerin üniversite tercih süreçlerinde ücretsiz ve profesyonel “YKS Tercih Danışmanlığı Hizmeti” vermeye başladı.


Gençleri yalnız bırakmayıp her koşulda destekleyenAkademi Derneği, YKS sonrası da gençleri yalnız bırakmayarak onlara destek olmaya devam ediyor. Bu bağlamda, Akademi Derneği Üyesi, Bilim Uzmanı ve Eğitim Koçu Ayşegül Çiçekdağ, 27 Temmuz-08 Ağustos tarihleri aralığında gerçekleşecek olan YKS tercihleri için gençlerimize danışmanlık hizmetinde bulunuyor.


YKS tercih sürecinde aday öğrencilere tavsiyelerde bulunan Eğitim Koçu Ayşegül Çiçekdağ, “YKS’nin bir sıralama sınavı olması sebebiyle lisans veönlisans programlarının tercih edilmesinde öğrencilerimizin başarı sıralamasını göz önünde bulundurması önem arz ediyor. Tercih yapılırken öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak bölümlerini seçmesi gerekiyor. Ek olarak, tercih edecekleri üniversitelerin mezun verme durumunu, akademik kadrosunu ve olanaklarını incelemeleri de bu süreçte öğrencilerimizin doğru tercih yapmasında kritik öneme sahip.” şeklinde konuştu.


YKS tercih sürecinde gençlerimize her daim destek olacağını ifade eden Eğitim Koçu Ayşegül Çiçekdağ, “Gençlerimiz bu süreçte profesyonel destek almak için diledikleri zaman bizlere ulaşabilirler. Daha detaylı bilgi için Akademi Derneğimizin kurumsal internet sitesi olan www.akademi.org.tr’yi ziyaret edebilir; egitimkocuaysecan@gmail.com veya info@akademi.org.tre-posta adreslerinden ulaşarak detaylı bilgi alabilirler.” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder