TSO Başkanı Koçak, ‘’Başkanımız Hisarcıklıoğlu ile ICC’de çalışmak gurur verici’’

TSO Başkanı Koçak, ‘’Başkanımız Hisarcıklıoğlu ile ICC’de çalışmak gurur verici’’
 Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve aynı zamanda Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi olan H. Ruhi Koçak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ICC Yönetim Kurulu’na seçilmesinden dolayı kutlayarak, ‘’ICC’de ülkemizi ve iş dünyamızı temsil eden Sayın Başkanımıza yeni dönemde başarılar dileriz. Türkiye Milli Komitesi olarak Başkanımızla birlikte çalışmak bizim için gurur verici.’’dedi.

 ‘’Rekabet gücünü artırmak önemli’’

Tarsus TSO Başkanı Koçak, 170 ülkede 45 milyondan fazla şirketi kapsayan dünyanın en büyük iş dünyası organizasyonu olan Milletlerarası Ticaret Odası’nın (ICC) Cenevre’de yapılan Genel Kurulu’nda yönetimine giren Hisarcıklıoğlu’nu kutladığı mesajında, ‘’Türk iş dünyası adına bu görevi yürütecek Sayın Başkanımıza yeni dönemde başarılar diler, kutlarız. Bu büyük organizasyonda birlikte çalışmaktan onur duyacağım. Küresel ölçekte iş yapma biçiminde önemli değişikliklerin olacağı yeni bir döneme girerken küresel istişare mekanizmalarında yer almak çok önemli. Ekonomide geleceğin yapı taşları bu tür kurumlarda tasarlanıyor. Ülkemizi ve iş dünyamızı ticaretin kurallarının konulduğu organizasyonlarda temsil etmek, Türk iş dünyasının çalışmalarına katkı sağlamak, rekabet gücünü artırmak ve küresel ekonomiden daha fazla pay alabilmesini sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’diye konuştu.

-13. Dünya Odalar Kongresi

Bu arada Başkan Koçak, ICC çatısı altında faaliyet gösteren Dünya Odalar Federasyonu tarafından Cenevre’de düzenlenen 13’üncü Dünya Odalar Kongresine katıldı. Bu yılki teması ‘’Çok Taraflılık Yoluyla Barış ve Refaha Ulaşılması’’ olan kongre kapsamında 3 gün boyunca panel ve çalıştaylar düzenlenecek. Ayrıca eş zamanlı olarak Dünya Odalar Yarışmasında çeşitli kategorilerde finale kalan odalara ödül takdim edilecek.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder