Tarsus Belediyesi Çevre Haftası etkinlikleri


 TARSUS-HABER- Tarsus Belediyesi Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla Eshab-ı Kehf’te birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yaptı. 

7’den 70’e tüm vatandaşların katılım sağladığı etkinlikte, çevre iklim ve geri dönüşüm atölyeleri, atık ve çevre temizliği faaliyetleri yapılırken uçurtma şenliği ile de hem çevreye dikkat çekildi, hem de keyif dolu anlar yaşandı.

Çevre dostu projelerle doğaya sahip çıkmayı ve farkındalığı her geçen gün artıran faaliyetleri gerçekleştiren Tarsus Belediyesi,  Çevre Haftası’nda birbirinden güzel etkinliklere ev sahipliği yaptı. Çevre iklim ve geri dönüşüm atölye ve stantları kuruldu.  Tarsus Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinliklerde çocuklar ve aileler uçurtma şenliğine katıldı. Çocuk Çevre Müfettişi ile birlikte Eshab-ı Kehf'te çevre temizliği gerçekleştirildi. Belediye tarafından çocuklara patlamış mısır, limonata ikramı yapıldı. Aynı zamanda geri dönüşümle yapılan ürünler sergilendi.

Etkinlikler ile hem eğlenceli aktiviteleriyle çocukların ilgisini çekmek, hem de çevre farkındalığını aşılamak hedeflendi

0 Yorumlar

Yorum Gönder