Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite adaylarına jesti


  MERSİN-HABER- Büyükşehir, Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde YKS’ye hazırlanan öğrenciler ile Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Kart desteğinden yararlanan ailelerin üniversite sınavına girecek çocukları olmak üzere toplamda 4 bin 165 öğrencinin de sınav ücretini ödeyerek destekte bulunmuştu. 

Büyükşehir, sınavın ikinci oturumu olan 18 Haziran Pazar günü de okul önlerinde yer alarak, su dağıtımı yapacak. “Amacımız onların heyecanlarına ortak olmak ve onların yanında olduğumuzu göstermek” Büyükşehir Belediyesi Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri, Akdeniz Kurs Merkezi Sorumlusu Tuğçe Kesici, “Mersin Büyükşehir Belediyesi Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri olarak 10 ilçede 11 kurs merkezimizde bu yıl 4 bin 837 öğrencimizi üniversite sınavına hazırladık. Bu sene öğrencilerimiz açıkçası çok yoğun ve zor bir yıl geçirdiler. Biz onları ders programları, yoğun etüt çalışmaları, her hafta tekrarladığımız deneme sınavlarıyla destekledik. Bunların yanı sıra seminerler, yarışmalar, motivasyon konserleriyle onların yanında olduk. Ama bu süreç bitmedi.

​​​​​​​Bugün onların en heyecanlı günleri. Biz Mersin’de üniversite sınavının gerçekleştiği 37 okulumuzda öğrencilerimizin bir yıldır gördükleri, tanıdıkları, sevdikleri öğretmenleriyle birlikte onlara su ikramında bulunduk. Aslında buradaki amacımız onların heyecanlarına ortak olmak ve onların yanında olduğumuzu göstermekti. Onlara başarılar diliyoruz ve onlardan güzel sonuçlar bekliyoruz” dedi. Sınava ikinci kez girdiğini ve Tıp Fakültesi hedeflediğini söyleyen öğrenci Ceren Yalçın, “Ben Belediye’nin sınavlarına da giriyordum Erdemli Kurs Merkezi’nde. Dilek hocamızı çok seviyorum, bayağı yardımcı oldular sınav açısından, kitap açısından” diye konuştu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder