Kilikya Ultra Maratonu’nun ikincisi büyük bir heyecanla başladı


 

MERSİN-HABER- Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Spor kenti Mersin’e yakışır bir düzeyde düzenlediği Kilikya Ultra Maratonu’nun ikincisi büyük bir heyecanla başladı.  Bugün Tarsuslularda katılacak.

Yarışlar öncesi gerçekleşen fuarla start veren maratonda; yarış kiti dağıtımı, spor etkinlikleri, dans gösterileri ve konserler gerçekleşti. Sporcuların yanı sıra maratona katılan vatandaşlar da yarış öncesi renkli etkinliklere sahne olan fuarda doyasıya eğlendi.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, geçtiğimiz yıl birincisini düzenlediği ve büyük ses getiren Kilikya Ultra Maratonu’nun ikincisi büyük bir heyecanla başladı. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve bu yıl uluslararası düzeye taşımayı hedeflediği Maraton; yarışlar öncesi gerçekleşen fuar ile start verdi.

 

Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi’nde gerçekleşen fuarda ilk olarak yarışmacılara yarış kiti dağıtımı gerçekleşti. Ardından uzman eğitmenler eşliğinde gün boyu devam edenpilates, crunchandburn, tabata, cyling, zumba gibietkinliklere katılan katılımcılar, sporla dolu bir gün geçirdi. Sporcuların, bölge halkının ve yerli ve yabancı turistlerin katıldığı fuarda, Büyükşehir Belediyesi Akustik Grubu’nun konseri de eğlenceli saatler yaşattı.

 

Maratona, toplam 8 ülke, Türkiye’den ise 25 ilden 191’i kadın ve 388’i erkek olmak üzere toplamda 579 sporcu katılım gösterecek. Maraton’a katılan sporcular;Mersin’in kültürel mirası ve eşsiz doğasını spor aracılığıyla tanıyabilecek, Büyükşehir sayesinde kültür, doğa ve spor turizminin birlikteliğini yaşayacaklar. Parkurlar boyunca geçilen bölgeler arasında;Cennet Cehennem Obruğu, Adamkayalar,  Kanlıdivane,  Sebaste Antik Kenti,  Korykos gibi tarihi ören yerleri ve antik kiliseleri yer alıyor.

“33K yarışı Şanlıurfa’dan için geldim”

Maraton için şehir dışından gelen ve öncesinde yapılan etkinliklere katılan Salih Yıldız, “33K yarışı için Şanlıurfa’dan geldim. Çok güzel bir etkinlik. Emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesihem burada hem Tarsus’ta yarımaraton düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin spora çok büyük bir katkı sunduğunu görüyorum. Vahap Seçer Bey’e bir sporcu olarak teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Bu tarz etkinliklerin diğer ilçelerimizde de yapılmasını istiyoruz”

Maraton’a katılmak için Mersin’den gelen ve öncesinde sahilde yapılan spor etkinliklerine de katılanMüşteba Temiz, “Çok güzel harika kalori yaktırıyor.Süper. Herkesi bekliyoruz” diye konuştu.Maraton etkinliklerini de değerlendirenTemiz, “Etkinlik çok güzel, çok memnunuz. Mersin’de de diğer ilçelerimizde de devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

“Hep beraber çok eğlendik”

Belçika’dan Mersin’e gelen ve Kızkalesi’nde tatil yapan Mutlu Yüce, Kilikya Maratonu kapsamında yapılan etkinlikleri değerlendirerek,“Hocalarımız bize çok güzel hareketler yaptırdılar, hep beraber çok güzel eğlendik. Güzel geçti.Çok güzel spor hareketleri yaptık” dedi.Maraton için ise, “Bütün sporculara başarılar dilerim. İnşallah güzel bir şekilde geçer” diyerek başarılar diledi.

Yapılan etkinliklere katılan Leyla Doğan ise, “Etkinlik, spor çok güzel. Sağlık için spor yapmalı. Gençleri, herkesi koşmaya, spor yapmaya davet ediyorum”dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder