Dalakderesi’nin İçme Suyu Hatları Yenilendi


Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Toroslar İlçesi Dalakderesi Mahallesi’nde ekonomik ömrünü dolduran ve zaman zaman kesintilere sebep olan içmesuyu hatlarını yenileme çalışmalarını tamamladı.

 

MESKİ, Dalakderesi Mahallesi’nde arıza yapan hatlar yenilendi

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde kenti kaliteli altyapı ağlarıyla donatan MESKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların ihtiyaçlarına çözüm üreten çalışmalara devam ediyor. MESKİ, Dalakderesi Mahallesi’ne 11 bin 436 metre içmesuyu hattı döşeme çalışmasını tamamladı. Çalışma kapsamında eskiyen ve sık sık arızalara sebep olan içmesuyu hatları daha kaliteli ve modern hatlarla yenilendi.

 

İçmesuyu hattının tamamlanmasının ardından kısa sürede çalışmalara başlayan MESKİ Asfalt Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, çalışma sırasında tahrip olan yolları yaklaşık 400 ton sıcak asfalt dökerek onardı. Çalışmalar sayesinde kaliteli ve kesintisiz içmesuyuna sahip olan mahalle sakinleri, yenilenen asfaltla birlikte daha temiz bir çevreye kavuşmuş oldu.

 

Dalakderesi Mahalle Muhtarı Muzaffer Çelen, “Yaklaşık 40 sene önce döşenen ve bugüne kadar demode olmuş, eskimiş su borularımızı taleplerimiz doğrultusunda döşeyerek bizleri temiz suya kavuşturan, güvenli su içmemizi sağlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e şahsım ve mahallem adına çok teşekkür ederim” dedi.

 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder