Borsa Başkanları Seçer ve Kaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

Borsa Başkanları Seçer ve Kaya, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seçer ve Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladılar.

 

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Seçer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında; “19 Mayıs’ta Bir Millet Yeniden Doğmuştur” dedi.. 

“104. yılını büyük onur ve gururla kutladığımız 19 Mayıs 1919, Cumhuriyet tarihinin dönüm noktası, özgürlük aşkımızın kıvılcımı, bugüne gelişimizin önemli bir kilometre taşıdır. 

19 Mayıs 1919 hafızamızda sadece bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin ne kadar büyük zorluklar ve mücadelelerle kurulduğunu biliyoruz. 

Aziz şehitlerimize minnet ve şükran duyuyoruz.” 

“Cumhuriyetimizin korunması ve savunulması görevini Atatürk, “Gençliğe Hitabe” başta olmak üzere birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir. Biz de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere duyduğu güveni, inancı aynen taşıyoruz. Yarınlar gençlerimizin elinde şekillenecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimiz ile tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyorum.”

 

 

Meclis Başkanı Murat Kaya , 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı

 

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya , 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında  "Bugün milli mücadelenin başladığı, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolü Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Benim asıl doğum günüm dediği İstiklala Savaşını başlatmak için Samsuna çıktığı 19 Mayıs 1919’un 104 üncü yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz" ifadesine yer verdi..”  

Atatürk'ün veciz sözüyle mesajına devam eden Meclis Başkanı Murat Kaya, "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizsiniz. Bugünle yarın arasındaki köprü olan gençliğimiz aydınlık yarınlarımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır. Ulusal varlığımızı borçlu olduğumuz bugünü gençlere armağan eden Ulu Önder Atatürk, gençlere olan inancını ve güvenini göstermiştir. 

Geleceğin emanetçisi gençlerimiz de kahraman ecdadından aldığı büyük emanetin sorumluluğunu en iyi şekilde yerine getirerek cennet vatanımızı çok daha ileriye taşıyacaklardır. 

İstiklal bilinciyle yetişen gençlerimiz dün olduğu gibi bugün de geleceğimizin teminatıdır. Milli mücadele bugün de ekonomik alanda devam etmektedir. Tarihin tekerrür etmemesi ancak güçlü ekonomi ile  mümkün olabilir. Ülkemizin parlak geleceği, bu bilinçle yetişen gençlerin eliyle çizilecektir.  

Bu duygu ve düşüncelerle Milli mücadelenin kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız için canını feda etmiş şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.” Dedi. 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder