MESKİ, Boztepe Ve Böğrüeğri’nin İçmesuyu Kapasitesini Artırıyor

MESKİ, Boztepe Ve Böğrüeğri’nin İçmesuyu Kapasitesini Artırıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün Tarsus İlçesi’ne bağlı Boztepe ve Böğrüeğri Mahalleleri’nin İçmesuyu İsale ve Terfi Hattı Yapım İşi’nde sona gelindi. 

Yapılan çalışma kapsamında, mahallelerin içme suyu kapasitesi artırılarak, yaz aylarında zaman zaman yetersiz gelen içmesuyu sorununa son verilecek.

MESKİ’nin, yatırım bedeli 10 milyon 478 bin lira olan yapım işi kapsamında; Kisecik Mahallesi istikametinden başlayarak, Boztepe Mahallesi Cami mevkiine doğru, toplam 5 bin 461 metre içme suyu hattı yapılıyor. Kaynaktan elde edilen su, mevcut 200 m³ içme suyu deposunda biriktirilerek, TMY1 terfi istasyonu ile bir üst terfi merkezinde yapılacak olan 50 m³ içme suyu deposuna terfi edilecek. 

Daha sonrasında su, TMY2 terfi merkezi ile mevcut 75 m³’lük Boztepe içme suyu deposuna aktarılacak. Söz konusu mahallelerin içme suyu kapasitelerinin artırılmasıyla, vatandaşların yaz aylarında zaman zaman yaşadığı yetersiz içme suyu sorunu son bulacak.

0 Yorumlar

Yorum Gönder