Tarsus İdmanyurdu Transfer tahtasını açamıyor

Tarsus İdmanyurdu Transfer tahtasını açamıyor

 TARSUS-HABER- Tarsus İdman yurdu kulüp başkanı Cem Kavalcı “Söz verenler sözünü tutmadı. Transfer tahtasını açamıyoruz” dedi.

Kavalcı şunları söyledi:“Sevgili Tarsus İdman Yurdu Ailesi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 300 liraya kurduğu 100 yıllık camiamızı büyük bir krizin ortasında teslim aldık. Sezon başında yaklaşık 32 Milyon TL’ye kurulan bir takım vardı ve biz geldiğimizde alacaklarını alamadıkları için kulüpten ayrılmış futbolcuların gitmesi ile dağılmış bir takım ile karşılaştık. Çok çabaladık yeni bir oluşum için. Gönül verdiğimiz Tarsus İdman Yurdu’muzun yeniden ayağa kalması ve transfer tahtasının açılması için çok uğraştık. 

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile ilk etapta görüştük söz verdi ve transferi açacağı söyledi. Ne yazık ki bu sadece bir aldatma oldu. Açık çağrı yaptık bu taşın altına elini sokacak biri çıkarsa kulübü ona teslim edeceğimizi söyledik ama kulübümüze fayda sağlayacak kimse çıkmadı. Kayyuma bırakmayı düşündük fakat sürecin takımımıza fayda sağlamak yerine zarar vereceğini uzayacağını gördüğümüz için buna da gönlümüz razı gelmedi. Son olarak kıymetli Eski Kulüp Başkanımız sayın Şahin Kırbıyık ile görüştük ilk etapta sıcak bakmasa da sonradan kulübümüze destek olacağını dile getirdi. Bunu sosyal medyada katıldığı bir canlı yayında da dile getirdi. Takımımızın düşmeyeceğini destek olacağını söyledi. 

Bugün geldiğimiz noktada ne yazık ki yaşanan depremler sonrası 10 İl için yaptığı büyük maddi ve manevi yardımlardan sonra  Şahin Kırbıyık’ta takıma maddi anlamda katkı sağlayamamıştır. Bu netice ile takımımız transfer tahtasını açamayacaktır. Yeni sezon içinde çalışmalarımızı planlamaktayız.” dedi.

TİY Başkanı Cem Kavalcı “ İlk iş yakın zamanda Yönetim Kurulu’muzu güçlendirmek adına bir de kongre kararı alacağız. Bu sezon yaşanan önemli gelişmeleri de yapacağımız canlı yayında sizlerle isim isim paylaşacağız. Bugün bu takımı bu duruma getirenlere elbette büyük Tarsus İdman Yurdu Ailesi gerekli hesapları soracaktır. “ dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder