Tarsus Belediyesi Tarafındanilk Andan İtibaren Deprem Seferberliği Başlatıldı

Tarsus Belediyesi Tarafındanilk Andan İtibaren Deprem Seferberliği Başlatıldı
 Merkez üssü Hatay Defne ve Samandağ olan 6.4 ve 5.8’lik depremlerin ardından derhal harekete geçen Tarsus Belediyesi, deprem sonrası güvenli toplanma alanı olan birimlerini anında açarak vatandaşlara barınma desteğinin yanı sıra tüm ekiplerini seferber ederek çay, çorba ve su ikramında bulundu. 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan da vatandaşlarla bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hatay’da meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerde en çok etkilenen kentlerden biri de Tarsus oldu. Tarsus Belediyesi depremin Tarsus’ta da hissedilmesi üzerine büyük korku yaşayan vatandaşların ilk andan itibaren yanında oldu. Depremin şiddetli hissedilmesinin ardından evlerine giremeyen vatandaşlar için Tarsus Belediyesi’nin güvenli toplanma birimleri olan Gençlik Merkezi, Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezi, +1 Kafe, Bilim Eğitim Sanat ve Kültür Akademisi, Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma Evi ve kütüphanesi, Taziye Evleri ve Zübeyde Hanım Bütünleşik Gündüz Yaşam Evi vatandaşların hizmetine açıldı.  

Tüm ekipleri ile deprem anından itibaren teyakkuza geçen Başkan Bozdoğan vatandaşları birimlerde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Deprem sonrası vatandaşlar için belediye yemekhanesinde pişen sıcak çorbalar Tarsus Belediyesi ekipleri tarafından dağıtıldı. Çay ve su ikramlarının da bulunduğu toplanma alanlarında, vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için adeta seferber olundu.

 

“EKİPLERİMİZ VE BİRİMLERİMİZ İLE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, tüm ekipleri ile teyakkuzda olduklarını ifade ederek, “Merkez üssü Hatay-Defne olan ve kentimizde de hissedilen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tüm ekiplerimiz ve birimlerimiz ile vatandaşlarımızın yanındayız. 

Deprem nedeniyle birimlerimizde bulunan vatandaşlarımızı ziyaret ettim, geçmiş olsun dileklerimizi ilettim. Bu zor günleri birlikte aşacağız” ifadelerini kullandı.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder