Mersin Polisi Dolandırıcıları Yakaladı

Mersin Polisi Dolandırıcıları Yakaladı
Gaziantep ilinde faaliyet gösteren bir firmadan Mersin'e 250 bin lira değerinde bir kamyon zücaciye ürünü getiren şahıs dolandırıldı, polis olayı olayla ilgili olarak 2 şüpheliyi yakaladı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Gaziantep'te faaliyet gösteren bir firmada sevkiyat elemanı olarak çalışan bir kişi, alınan siparişi  getirdiği  Mersin'de dolandırıldığını iddia ederek İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine başvurdu.

Mağdur, L.Y. isimli bir şüphelinin Mersin'e 250 bin lira değerinde zücaciye ürünü siparişi verdiğini, ürünleri getirerek Toroslar ilçesi Çukurova Mahallesindeki bir depoya indirdiğini aktardı. L.Y.'nin ödemeyi dolar bozdurarak nakit bir şekilde yapacağını söylediğini belirten mağdur, şüphelinin ortadan kaybolduğunu, ürünlerin de indirdikleri depoda olmadığını fark etti.

Dolandırıcılık olayını aydınlatmak için çalışma başlatan polis ekipleri, olayı gerçekleştiren şüphelileri tespit etti. Ayrıca ekipler, ürünlerin ilk depodan Toroslar İlçesinde başka bir depoya aktarıldığını belirledi.

 Her iki depoda yapılan arama neticesinde ürünler bulundu, şüpheli L.Y ve ona yardım ettiği ileri sürülen O.Y. ise yakalanıp gözaltına alındı.

Ele geçirilen bir kamyon ürün ise polis tarafından firma yetkililerine teslim edildi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder