Ali Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ndetarsus’ta Sahne Aldı

Ali Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ndetarsus’ta Sahne Aldı

Tarsus Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Anadolu Rock Müziği’nin Usta Sanatçısı Ali Altay’ı Tarsuslularla buluşturdu. Eserleri ve sahne performansıyla coşkulu bir akşam yaşatan Altay, Tarsuslu sevenleri tarafından ayakta alkışlandı. 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Bu kent kültür kenti, felsefe kenti, aydınlığın kenti. Tarsuslu olmaktan gurur, Tarsus’ta yaşamaktan ise onur duyuyorum. Atatürk ile kalın, hoşça kalın.” dedi.

Anadolu Rock Müziği’nin usta sanatçısı Ali Altay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne özel Tarsus’ta sahne aldı. Birbirinden değerli eserleri seslendiren Ali Altay, şarkılarını günün anlamına binaen tüm Tarsuslular için söyledi.

 

BAŞKAN BOZDOĞAN, “TARSUSLU OLMAKTAN GURUR, TARSUS’TA YAŞAMAKTAN İSE ONUR DUYUYORUM”

Tarsus’ta sanata ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Anadolu müziğinin güçlü temsilcisi Ali Altay konseri büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Bu anlamlı günde bizlerle olan kıymetli basın mensuplarımıza, hemşehrilerimize ve eşsiz dinletisi için sanatçımız Ali Altay’a teşekkür ederiz. Bu kent kültür kenti, felsefe kenti, aydınlığın kenti. Tarsuslu olmaktan gurur, Tarsus’ta yaşamaktan ise onur duyuyorum. Tarsus’umuzda sanata ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Atatürk ile kalın, hoşça kalın.” ifadelerini kullandı.

 

“İL’LE DE TARSUS DİYEREK ÇIKTIĞINIZ BU YOLDA HER ZAMAN DESTEKÇİNİZİZ”

Tarsus’ta olmaktan dolayı mutluluğunu ifade eden Usta Sanatçı Ali Altay, “Kıymetli Başkanımız Haluk Bozdoğan’ın daveti ile bugün bir Tarsuslu olarak hemşehrilerimle buluştum. Eşsiz bir konserdi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle muhteşem bir konser gerçekleştirdik. Tüm bu duygularımızı başkanımıza borçluyuz. İl’le de Tarsus diyerek çıktığı bu yolda her zaman destekçiniziz.  Bizleri sizlerle buluşturduğu için kıymetli doktorumuza ve ekibine çok teşekkür ederiz.” dedi.

 

“İYİ Kİ BU KONSERE GELDİM”

Konseri çok beğendiğini söyleyen Duayen Gazeteci Yakup Boncuk “Bugün Haluk Başkanımızın bize hediyesi olduğu için konsere geldim. Bir iki parça dinleyip gidecektim.Fakat iyi ki bu konsere geldim. Sonuna kadarda kaldım. Herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“TARSUS ARTIK KABUĞUNU KIRIP İL’LE DE TARSUS DEMELİ”

Yapılan bu programın düşünülmüş olmasının gurur verdiğini belirten Gazeteci Mustafa Mahir İşyaran  “Güzel bir ortam. Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Sayın Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın böyle bir etkinlik yapıp basını hatırlaması bize onur verdi. Böyle etkinliklerin sürekli olması lazım. Tarsus artık kabuğunu kırıp İl’le de Tarsus demeli.” ifadelerini kullandı.

 

Konserin çok güzel geçtiğini kaydeden bir izleyici “Konser çok coşkulu geçti. İyi geldim. Tarsus Belediyesi’ne ve Başkanımız Haluk Bozdoğan’a bu gün için teşekkür ederiz.” şeklinde ifade etti.

0 Yorumlar

Yorum Gönder