Tarsus Tarihçilere Ev Sahipliği Yapacak

Tarsus Tarihçilere Ev Sahipliği Yapacak
 Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ve Tarsus Belediyesi’nin destekleri, İçel Sanat Kulübü’nün organizasyonuyla düzenlenen ‘İçel Sanat Kulübü Sanat Tarihi-III’ etkinliği 17 Aralık Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Tarsus Gözlükule Kazıları Araştırma Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Sanat, tarih ve kültür severleri buluşturacak etkinlikte Hacettepe Üniversitesi’nden Muzaffer Karaaslan ‘’Osmanlı’da Duvarları Nakşetmek’’,Serpil Ayhan Karaaslan ‘’Osmanlı Sanat Ortamında Resimli Murakkalar’’, Damla Çinici ‘’20.Yüzyıl Başında Değişen Mimarlık Ortamında Mimar Giulio Mongeri’’ ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Arda Can Özsu ‘’Osmanlı ve Türkiye Modernleşmesinde Levantenlerin Sanatsal ve Kültürel Etkileri’’ başlıklı sunumlarını yapacaklar. Cumartesi günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek etkinliğe tüm sanatseverlerin katılımı bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl Sanat Tarihi-II etkinliğinin düzenlenmesine de katkı sunan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası stratejik hedefleri arasında olan tarih ve kültürle ilgili değerlere de sahip çıkmaya devam ediyor.


0 Yorumlar

Yorum Gönder