Mersin Valiliği’nden Tarsus’ta 5 polisin yaralandığı olaya ilişkin açıklama

Mersin Valiliği’nden Tarsus’ta 5  polisin yaralandığı olaya ilişkin açıklama
 Mersin Valiliği, Tarsus’ta pompalı tüfekle çevreye rastgele ateş açan ve kendisini engellemeye çalışan 5 polisi yaralayan ve etkisiz hale getirilen şüphelinin ailevi ve psikolojik sorunları olduğu, akli dengesinin yerinde olmadığı, muhtelif konulardan adli olay kayıtlarının bulunduğunu bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘’Tarsus İlçemize bağlı Yeni Mahallede, 07.12.2022 günü bir kişinin sokakta elinde bulunan av tüfeği ile etrafa ve vatandaşlara rastgele ateş ettiği şeklinde ihbar gelmesi üzerine emniyet ekipleri olay yerine intikal etmiştir. Şüpheli şahıs, olaya müdahale için gelen emniyet araçlarına ve polis memurlarına doğru ateş etmeye başlamış, sonrasında evine girip, evin penceresinden ateş etmeyi sürdürmüştür.

 Emniyet görevlilerinin bütün ikazları ve müdahalelerine rağmen E.A. isimli şahıs eylemini durdurmamış, elindeki av tüfeğiyle ateş etmeyi sürdürmüştür. Şüpheli şahsın mütemadiyen açtığı ateş neticesinde 5 polis memuru muhtelif yerlerinden yaralanmıştır. Eylemine son vermeyen E.A. isimli şahıs emniyet ekipleri tarafından etkisiz hale getirilmiştir.

 E.A. isimli şahıs hakkında yapılan araştırmada, ailevi ve psikolojik sorunları olduğu, akli dengesinin yerinde olmadığı, muhtelif konulardan adli olay kayıtlarının bulunduğu şeklinde bilgiler elde edilmiştir. Yaşanan olayla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’

0 Yorumlar

Yorum Gönder