“Çirkin”, Rotife Tiyatro Festivali’nde Eskişehirliler’den Tam Not Aldı

“Çirkin”, Rotife Tiyatro Festivali’nde Eskişehirliler’den Tam Not Aldı
Tarsus Şehir Tiyatrosu’nun beğenilen “Çirkin ” oyunu, Eskişehir Yunus Emre RotaryKulübü tarafından düzenlenen Rotary Tiyatro Festivali (Rotife) kapsamında Eskişehirli tiyatroseverlerle buluştu. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve açılış oyunu olan “Çirkin”Eskişehirliler tarafından büyük alkış topladı.

 Tarsus Şehir Tiyatrosu’nun ünlü Alman Oyun Yazarı MariusvonMayenburg tarafından kaleme alınan tek perdelik “Çirkin” oyunu, Rotife Tiyatro Festivali’nde Eskişehirlilerden tam not aldı. Eskişehir’de, Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde oynanan oyun izleyiciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Yönetmenliği Nihat Çapar tarafından gerçekleştirilen “Çirkin” oyunu, tiyatroseverler tarafından keyifle izlendi. Oyunda Murat Çapar, Özmen Güvençli, Seçil Dedeyi, Ozan Karabulut, ve Yahya Okat yer alıyor. “Çirkin” oyunu kapital sistemin içerisinde kimliğini kaybeden bireyin, bedensel olarak başkaldırılışını, herkesin aynılaştığı durumu mizahi bir dille anlatıyor.

 

“İSMİYLE TEZAT OLAN ÇOK GÜZEL BİR OYUNDU”

2022-2023 RotaryKulubü Dönem Başkanı Serkan Kavalcıoğlu oyun hakkında düşüncelerini belirterek, “RotifeTiyatro Festivali için renklerin perdesi diyoruz, renklerin perdesini aralamaktaki ismiyle tezat olan çok güzel bir oyundu. Tarsus Şehir Tiyatrosu’na emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. İyi ki bizleydiniz.” ifadelerini kullandı.

 

“ÇİRKİN İLE RENKLERİN PERDESİ ARALANDI”

Rotary Kulübü Tiyatro Festival Koordinatörü Hüseyin Akçar, “Tarsus Şehir Tiyatrosu’nuEskişehir’de ağırlamaktan dolayı çok mutluluk duyuyoruz. Rotary Tiyatro Festivali bugün birinci gününde ve Tarsus ile şenlendi, renklerin perdesi aralandı. Çirkin adlı oyun çok beğenildi. Biz Eskişehirli olarak Tarsuslularile bağımızı devam ettirme düşüncesindeyiz, iyi ki Tarsus Şehir Tiyatrosu var bir dahaEskişehir’de görüşmek dileğiyle. Tarsus Belediyesi’ne teşekkürler” dedi.

 

“İNANILMAZ BİR OYUNDU”

Tiyatrosever olarak çok keyif aldığını belirten izleyici, “Ben inanılmaz hayran kaldım, oyunculuk ayrı dekorlar ayrı, konu ayrı. Herşeyi ile inanılmaz bir oyundu. Sanatçı arkadaşları tebrik ediyoruz. Sanata destek veren bir belediye Başkanına sahip oldukları için çok şanslılar. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a ayrıca teşekkür ederiz.” dedi.

 

“ÖNLERİNDE ÇOK GÜZEL BİR SANAT DÜNYASI VAR”

Oyunu çok beğendiğini söyleyen bir diğer tiyatrosever, “Çok güzel bir performanstı oyuncularımız çok genç ve yetenekli önlerinde çok güzel bir sanat dünyası var, gurur duyduk tebrik ediyoruz. “dedi.

 

“ÇOK HEYECANLANDIK”

İzlerken çok heyecanlandığını söyleyen bir başka izleyici,”Harikaydı mükemmel bir performanstı. Tarsus Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz bu kadar harikulade bir oyunu bizlerle yani Eskişehirlilerle buluşturdukları için minnettarız. Devamını diliyoruz, başarılar diliyoruz. “dedi.

 

“BİZİ BİZLE YÜZLEŞTİRDİLER”

Keyif alarak izlediğini söyleyen bir seyirci, “ Ben hepsine bayıldım çirkin olana gerçekten bayıldım. Bizi bizle yüzleştirdiler. Çok muhteşemdi. Hepsi tek tek muhteşem. Harikabaşarılarınındevamını dilerim” dedi.

 

“İZLEMENİN KEYFİ AYRI OLDU”

Çirkin oyununu beğendiğini kaydeden bir seyirci, “Farklı bir kentten gelmeleri, farklı bir şehir tiyatrosu mensubu olmaları bizim için ayrı özeldi. İzlemenin keyfi ayrı oldu, çok güzel ve başarılı oyunculuklar vardı. Bütün ekibi tebrik ediyorum. Tarsus Şehir Tiyatrosu’na sevgiler” dedi.

 

“OYUN BANA ÇOK FAZLA ŞEY KATTI”

Tiyatro öğrencisi olarak oyunun farklı şeyler kattığını belirten üniversite öğrencisi, “Oyun çok güzeldi, bir tiyatro öğrencisi olarak kendime bu oyun ile birşeyler kattığımı düşünüyorum. Gerek oyuncu kadrosu, gerek müzik seçimleri olsun gerçekten beni her konuda etkiledi. Sondaki tirat çok güzeldi, yapım çok güzeldi, senaryo çok güzeldi. Tarsus Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

Çirkin 20 ve 21 Aralık 2022’de Ayşe LebrizBerkem Sahnesi'nde oynamaya devam edecek.
0 Yorumlar

Yorum Gönder