Bozdoğan: “Tarsus Plajını Turizme Kazandıracağız”

Bozdoğan: “Tarsus Plajını Turizme Kazandıracağız”
 
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, gündeme dair soruları yanıtlamak üzere bir canlı yayın programına katıldı.Tarsus’un il olması ile yaşam kalitesinin artacağını ifade eden Başkan Bozdoğan, “Tarsus’un il olması için halkın birleşmesi ve bütünleşmesi gerekiyor” dedi. Öte yandan Tarsus plajının açılmasına yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Bozdoğan, plajı turizme kazandıracaklarını ifade etti.

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan gündeme dair soruları yanıtlamak üzere bir canlı yayın programına katıldı. Tarsus’ta devam eden ve tamamlanmış olan projelere değinen Başkan Bozdoğan; Halk Restoran, hayvan barınağı, kültür ve sosyal faaliyetlerin yanı sıra üreticilere, esnafa çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalarını anlattı.

 

“HER KESİME HİZMET EDİYORUZ”

Tarsus Belediyesi olarak hizmet ayrımı gözetmeksizin gencinden yaşlısına, esnafından çocuğuna kadar her kesime hizmet amacıyla çalıştıklarına değinen Başkan Bozdoğan, ” Tarsus her anlamda yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir kent. Gençlerimiz sosyal faaliyetlerimizden faydalanıyor, ve uygun koşullarda yemek hizmeti alıyor, kültürel ve sanatsal faaliyetlerimiz ile vatandaşlarımız sosyal yaşantıya dahil oluyor,hayvanlarımız barınağımızda iyi bakılarak yaşıyor, vatandaşlarımız ve öğrencilerimiz Halk Restoranımız’dan hijyenik koşullarda yemek hizmeti alıyor, tarımsal faaliyetlerimiz çiftçimizle üreticimizle devam ediyor, çocuklarımız festivallerimizle kurslarımızla iyi bir geleceğe hazırlanıyor. Her kesime hitap etmek için çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

 

HALK RESTORAN’A YOĞUN İLGİ

Vatandaşlara uygun fiyatlarda ve hijyenik koşullarda yemek hizmeti sunulan Halk Restoran Tarsuslu vatandaşlardan tam not alıyor. Restoran’da devam eden yemek hizmetinin artarak devam edeceğine değinen Başkan Bozdoğan, “ Bizim amacımız vatandaşlarımızın bütçesine katkı sağlamak. Halk Restoran’da yaklaşık 14 çeşit yemeğe ulaşacağız.Vatandaşlarımız seçenekler ile 4 çeşit yemeği uygun fiyatlarla alabilecek.Öğrencilerimize ücretsiz çorba hizmetimiz devam ediyor. Yeni otobüsler ayarlıyoruz, çorbaveya sabah kahvaltılarının yurtlara dağıtımı yapılacak. Anlamlı tarafı kooperatifteki kadınların ev yemeklerini vatandaşlarımıza ulaştırması. Kadınların gelir elde etmeleri de sağlanıyor.Restoranımız vatandaşlarımız için Ramazan ayında da faaliyet gösterecek. Ekmek fiyatlarını da Ramazan ayında 1 TL’ye düşüreceğiz” diye konuştu.

 

“HAYVAN DOSTLARIMIZA YÖNELİK PROJELERİMİZ SÜRÜYOR”

Hayvanlara yönelik çalışmalarda hassasiyetle davrandıklarını belirten Başkan Bozdoğan, “Biz göreve geldiğimizde belediyede yalnızca bir veteriner çalışıyordu. Biz 4 veteriner daha alarak sayıyı yükselttik. Veterinerlerimizin kısırlaştırma işlemi bilmesine önem verdik. Şu an günlük olarak doğru şekilde kısırlaştırma işlemleri gerçekleştiriyoruz. Hayvanlarımız için rehabilitasyon merkezimiz var, hayvan mezarlığımız Türkiye’de sayılı alanlardan biri. Edirne’den Ankara’dan vefat eden hayvan dostlarımız getiriliyor. Dernek ve gönüllülerimiz ile birlikte çalışıyoruz. Şu an pitbull cinsi köpeklerimiz için alan yapıyoruz, inşaatlarımız başladı. Geniş tek katlı ve toprak zeminli bir alan olacak. En iyi şekilde bakılacak. Ben başkan olurken en önem verdiğim ve hassas davrandığım konulardan biri de hayvan dostlarımıza yönelik projelerimiz oldu. Yaşam kaliteleri yükselsin diye çalışmalarımız sürüyor. “ dedi.

 

“TARSUS İL OLURSA YAŞAM KALİTESİ YÜKSELECEK”

Tarsus’un il olması ile yaşam kalitesinin artacağını ifade eden Başkan Bozdoğan, “Tarsus’un il olması için halkın birleşmesi ve bütünleşmesi gerekiyor. Tüm STK dernek ve siyasi partilerin ayrım gözetmeksizin birlikte hareket etmesi gerekiyor. Halkımızın daha iyi koşullarda yaşayabilmesi için çeşitli manevralar yapmak lazım. Biz lansmanımız ve projelerimiz ile yoğun çabalar harcıyoruz. Tarsus’un il olması konusunda vatandaşlarımızın herhangi bir korkusu olmasın. Tarsus’un il olması insanlara ekonomik olarak daha fazla vergi vermeyi gerektirmiyor, tam tersi yaşam kalitesinin yükselerek ekonomik hayatın düzelmesi hedeflenecek ve katkı sağlanacak” dedi.

 

 

“ULUSLARARASI KUKLA FESTİVALİ SANAT KENTİ TARSUS’A ÇOK YAKIŞTI”

Tarsus’ta ilk defa bir kukla festivali düzenlendiğini belirten Başkan Bozdoğan, “Kukla Festivali’nin uluslararası olması, Tarsus’ta böyle bir festivalin olması gerçekten çok anlamlı. Ekiplere bir bakıyorsunuz Ankara’dan var, Antakya’dan var, İstanbul’dan var, Mersin’den var, Moldova’dan var, İspanya’dan var ve ayın 10’unda sona eriyor. Çocuklarımız için çok anlamlı bir festival. İlki düzenlendi aslında kukla sanatının Türkiye’de daha fazla tanınmasının, yaygınlaşmasına, gelişmesine katkı sağlamayı hedeflediğimiz festival bu. Bu kentte kültürel ve sanatsal olarak en uç noktaya erişmek gerekiyor. Aydınlık bir kenti hedeflerken kadınları, gençlerimizi, çocuklarımızı düşündük Ve çocuklarımızın hakkı olan bu festivali de Aralık ayında 8 gün sürecek şekilde planlamasını yaptık. Festivalimiz devam edecek” dedi.

 

“SANAT VE KÜLTÜR ALANINDA ÜRETEN BİR TARSUS VAR”

Tarsus Şehir Tiyatrosu’nun en aktif dönemi yaşadığına değinen Başkan Bozdoğan “ Ben onlara “Tarsus’un kahramanları’’ diyorum çünkü Şehir Tiyatrosu çok önemli. O çocukların 20-25 yıllık bir emekleri var, çoğu konservatuar mezunu, pırlanta gibi çocuklar hepsi. Bu oyun ile yine en iyi reji ödülünü alacaktır. En iyi oyuncu ödüllerini geçen yıllar sildiler süpürdüler. Geçen yıl 7 tane ödül ve birincilik ödülünü getirdiler. O bir üretimdir ama unutmayın ki asıl önemli üretim “kültürdeki, sanattaki üretimdir”. Çünkü sanatta ve kültürdeüretim ne kadar çok olursa o kentin yaşam kalitesi en üst seviyeye ulaşır. Son oyunumuz Çirkin oyunu, 25. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali kapsamında Ankaralılar ile buluştu. Orada çok ilginç bir olay vardı daha ilk kez oyuna çıktılar ve davet aldılar. Tarsus’ta 2oyun Ankara’da yapıldı ya daha sahnede görmeden, oyunu bilmeden bu gençlerimiz oraya davet edildi. Ben onlara neden çok teşekkür ediyorum biliyor musunuz? Bizim ekip sadece 8 kişilik ve onlar 120-130 kişilik ekiplere eş değer” dedi.


 


0 Yorumlar

Yorum Gönder