Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Ali Seçer ve Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya’nın 10 Kasım Mesajı


Tarsus Ticaret Borsası
  Başkanı Ali Seçer ve Borsa  Meclis Başkanı Murat Kaya 10 Kasım  Atatürk’ün  aramızdan ayrılışının 84. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladılar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Ali Seçer, " Cumhuriyeti bizlere emanet edenlere sözümüzdür ki; Emaneti çağdaş medeniyetler yolunda zirveye doğru götüreceğiz. Bu görev bu ülkeyi kanlarıyla canlarıyla kuranlara borcumuzdur " ifadesini kullandı. 

 Özel sektör olarak en büyük mücadeleyi, ekonomik gelişme ve daha güçlü Türkiye için vereceklerini belirten Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Ali Seçer,  “Atatürk ‘Tek bir şeye ihtiyacımız var o da çalışmak. Refah ve saadet ancak çalışkan insanların hakkıdır ’ dediği vecizinde, bizlere çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmemizin, yorulmaksızın gayret etmemizin, çalışmak ve üretmekle sorumlu olduğumuzu söylemiştir. 

Türkiye ekonomisini dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi haline getirmek te bizim üzerimize düşen borcumuz ve görevimizdir. Cumhuriyet gibi büyük bir emaneti devraldığımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölüm yıldönümünde ; ülkemizin müreffeh  geleceğine olan inancımızı, bunun için var gücümüzle çalışacağımızı yineleyerek Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyoruz.”dedi. 

 

Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya'nın 10 Kasım Mesajı

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, yapmış olduğu işler ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Türk milletinin kalbinde olduğu kadar, tüm dünya tarafından da kabul edilen büyük bir lider ve devlet adamı olarak tarihe geçtiğini söyledi. 

 Murat Kaya, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 84. yıldönümünde, özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz. 10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını göstermemiz gereken bir gündür.

Bu günde bizlere düşen en büyük görev, cumhuriyetin değerlerini her koşulda korumak ve milletimizin çağdaş̧ dünyada saygın bir yer edinebilmesi için yorulmaksızın gayret etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü̈, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum” ifadesini kullandı. 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder