Akdeniz’in Bahçe Yollarında Soğuk Asfalt Çalışmaları Hız Kazandı


Akdeniz ilçesine ilk kez sıcak ve soğuk asfalt üretecek son teknolojiye sahip plent kazandıran Akdeniz Belediyesi, ihtiyaç duyan kırsal mahallelerin yollarında sathi kaplama (soğuk asfalt) çalışmalarına hızlı başladı. Fen işleri ekiplerinin, merkez mahallelerde kaldırım ve kilit taşı tamiri de sürüyor.

Akdeniz Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü, son teknolojiye sahip aracın kurum envanterine kazandırılmasıyla, ihtiyaç duyan kırsal mahallelerin sokaklarında sathi kaplama çalışmalarına hız verdi. İlçeye ilk kez kazandırılan ve soğuk asfalt serimi yapan araç eşliğinde ekipler, onlarca sokakta çalışma gerçekleştirdi, üreticilerin ve sürücülerin ulaşımını ve gündelik hayatını kolaylaştırdı.

Soğuk asfalt dökülüyor, kilit taşı ve kaldırımlar yenileniyor

Kısa süre içinde birçok farklı mahallede onlarca tarım yoluna müdahale eden ve kilometrelerce soğuk asfalt döken ekipler, Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi 31175 sokakta, Adanalıoğlu ile Atalar arasında, Köselerli Mahallesi’nde, Çilek Mahallesi 6367 ve 63109 sokaklarda soğuk asfalt serimi gerçekleştirdi. Ekipler, Kazanlı’da yeni yol açma çalışması da yaptı.

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler; kırsal bölgelerde hız verdiği soğuk asfalt seriminin yanı sıra; kent merkezinde bulunan Mahmudiye, Nusratiye, Kiremithane ve Şevket Sümer mahallelerinin muhtelif sokakları ile 23 Evler Parkı’nda kaldırım ve kilit taşı tamir çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, Şevket Sümer Mahallesi’nde bulunan anaokulunun bahçesini de kilit taşları ile yeniledi.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder