TARSUS TSO HOLLANDA’DAN İŞ HEYETİ AĞIRLADI


Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Hollanda’dan gelen iş heyetini konuk etti. İş heyetine kentin ekonomik yapısı ve özelikle tarım sektöründeki mevcut durumu anlatılırken, yatırım potansiyeli hakkında bilgi verildi. Hollandalı iş heyeti temasları kapsamında sera alanlarını da ziyaret ederek tarımdaki uygulamaları yerinde inceleme imkânı buldu.

Yatırım fırsatları anlatıldı

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa İşletmeler Ağı İrtibat Ofisi ile Hollanda ve Türkiye Ticaret Odası Derneği işbirliğinde Hollanda’dan gelen iş insanları Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Tarsuslu iş insanları ve meslek kuruluşlarıyla da bir araya geldi. Tarsus TSO Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda Hollanda Türkiye Ticaret Odası Derneği Yöneticisi Leyla de Mos heyet hakkında bilgi vererek, enerji, lojistik, gıda gibi çok sayıda sektörden Hollandalı firmanın bölgeyi incelemek için geldiğini ve yatırım fırsatlarını öğrenmek istediğini belirtti.

Koçak: Yatırımda iyi bir rotayız

Tarsus’un ekonomik yapısının kapsamlı bir sunum ile anlatıldığı toplantıda Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, kentin özellikle tarımdaki alt yapısının dikkat çekici olduğunu belirterek, yatırımcılar için önemli bir adres konumunda olduğundan bahsetti. Süs bitkileri sektöründe Tarsus’un Türkiye’de önemli pazar payına sahip olduğunu vurgulayan Koçak, mega yatırım projelerinin hayata geçmesiyle birlikte bölgenin yatırımda önemli bir üs olacağına dikkat çekti.

Toplantı yapılan ikili iş görüşmelerinin ardından sona erdi. Daha sonra Hollanda Heyeti sera alanlarını ziyaret ederek tarımdaki uygulamaları yerinde inceledi.
0 Yorumlar

Yorum Gönder