TMO GENEL MÜDÜRÜ AHMET GÜLDAL’DAN BORSAYA ZİYARET

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel  Müdürü Ahmet Güldal ve beraberindeki heyet Tarsus Ticaret Borsasını ziyaret etti.

Ziyarete gelen TMO heyetini Borsa Başkanı Murat Kaya, Başkan Yardımcısı Ali Seçer ve Genel Sekreter Hasan Şanlı karşıladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, bölge tarımı için yapılan çalışmaları ve borsacılık faaliyetlerini anlatarak sektörün beklentilerini dile getirdi.

Başkan Murat Kaya, sezonda Tarsus Ticaret Borsası Lisanslı Depolarına TMO adına ürün aldıklarını, belirlenen fiyatın üretici açısından iyi olduğunu belirttiği konuşmasında” Öncelikle ziyaretiniz bizleri memnun etti. Tarsus’un toprakları oldukça verimlidir. Potansiyeli yüksek bir bölgeyiz. Başmüdürümüz İsmail Beyle, sezonda güzel bir çalışma ve işbirliği yaptık. Lisanslı depomuzla Tarsus Ticaret Borsası olarak koyduğumuz hedeflerden birine ulaşmış bulunuyoruz. Hem üreticilerimize hem üyelerimize katma değer sağlamaktan son derece mutluyuz. Bu noktada altını çizerek belirtmek isterim ki bundan 15 gün önce en iyi hizmet veren Ticaret Borsası olarak Türkiye 1. ‘si olduk.” Dedi.

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, “Bu sene rekolte tahminlerimizi yakaladık. Bölgeyi dolaşarak gözlem yapıyoruz. Gözlemlerimizi toparlayıp, Ankara’da değerlendirmeye alıyoruz. Bu ziyaretlerimizde sizlerin görüş ve fikirlerinizi alıp, değerlendirmelerde bulunuyoruz. Sizlerin görüşleri bizler için çok önemlidir. Ülke olarak daha objektif, daha etkili bir müdahale yapmak için daha etkili bir alım politikası belirleye önem veriyoruz” dedi.

Ziyaretin anısına Başkan Murat Kaya, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’a hediye takdim ederek Tarsus Ticaret Borsası Lisanslı Deposunu tanıttı. 

Borsanın Lisanslı deposunu tanıtan Borsa Başkanı Murat Kaya, Tarsus’un ticari ve ekonomik gelişmesine katkıda bulunmaya yönelik olarak üyelerinin, dolayısıyla buğday, mısır soya sektörünün, ulusal düzeyde rehabilitasyonunun, etkinliğinin ve veriminin geliştirilmesini, artırılmasını sağlamak vizyonuyla da hareket ettiklerini ifade etti.

Ziyarette, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel  Müdürü Ahmet Güldal ve beraberindeki Ticaret Dairesi Başkanı Çağatay Maraş,  Teknik İşler Daire Başkanı Zeki Sungur, Özel Kalem Şube Müdürü Fatih Kaya, Mersin Başmüdürü İsmail KARAKÖY ve Başüdür Yardımcıları Halil Türkmen ve Orhan Karataş Tarsus Ticaret Borsası ‘nı ziyaret ettiler..

0 Yorumlar

Yorum Gönder