BAŞKAN KARIŞ: KADIN CİNAYETLERİNE DUR DENMELİ

MERSİN-HABER- Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürülen Dilek Karaman cinayetine tepki göstererek, "Kadın cinayetlerine artık dur denilmeli. Hiçbir gerekçe bir kadın cinayetini meşru kılmaz. Acilen tedbirler alınmalı" dedi.


Başkan Hamit Karış Mersin'de özel bir hastanede laborant olarak çalışan Dilek Karaman'ın doğum günü dolayısıyla babasında kalan oğlunu almaya gittiği evde, boşanma aşamasındaki kocası tarafindan tabancayla vurularak öldürülmesine tepki gösterdi.                                                    
Kadın cinayetlerinin her geçen arttığını ve kadınların yaşama hakkının bir eş tarafindan  alınmasının vahşice olduğunu söyleyen Karış, "Maalesef ülkemiz genelinde kadın cinayetleri her geçen gün giderek artıyor. Son olarak ilimizde bir hastanede laborant olarak çalışan bir anne eşi tarafından vahşice katledildi. Bir kadının daha eşi tarafından öldürülmesi canımızı yaktı. Yaşanan bu olay artık bardağı taşırmıştır. Kadın cinayetleri ülkemizin kanayan yarası haline gelmiştir. Devletin kadın cinayetlerine karşı cezaları daha da artırması gerekiyor. Güzel giyindi, renkli kravat taktı, mahkemede uslu durdu diye asla katillere iyi hal indirimi uygulanmaması gerekiyor. Kadın cinayetine neden olanlar en üst sınırdan cezalandırılmalı ve cezalar caydırıcı olmalıdır" dedi.        

HİÇBİR GEREKÇE CİNAYETİ MEŞRU KILMAZ                                

Kadın cinayetlerinin önüne geçilmesi amacıyla yetkilileri göreve davet eden Başkan Karış, "Artık bizleri üzen bu cinayetler son bulmalıdır. Kadın cinayetleri bireysel değil toplumsal bir sorundur. Kadın cinayeti sayıları giderek artmakta bu artış kalbimizde derin yaralar açmaktadır. Yetkililer bir an önce kadın cinayetlerinin önüne geçecek çalışmalar yapmalı, kadınlarımızı koruyacak tedbirleri almalıdır.  Hiçbir sebep kadın cinayetini meşru kılmaz. Herhangi bir neden bir annenin, bir kadının hayattan koparılmasına gerekçe olamaz. Hemşerimiz Dilek Karaman için çok üzgünüz. Kendisine Allah'tan rahmet kederli ailesine baş sağlığı diliyorum. Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız" diye konuştu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder