BAŞKAN VEYSEL SARI SÜRÜCÜLERİ UYARDI


Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı,  kurban bayramı tatili nedeniyle araçlarıyla seyahat edecek olan sürücüleri kazalara karşı uyardı ve trafikte en önemli kuralın “trafik kurallarına uymak” olduğuna dikkat çekti.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Veysel Sarı’nın bu konuda yaptığı uyarı şöyle.

Geçtiğimiz yıllarda da kural dışı davranışlar, aşırı özgüven sonucu ne yazık ki, güzel ve neşe içinde geçmesi gereken mutlu günlerimiz büyük acılar yaşanan günlere dönüştüğü üzülerek hafızalarımızda tazeliğini korumaktadır.

Kazalara araçların değil, kural tanımaz sürücülerinin neden olduğu ise yadsınamaz. Bakımı yapılmış sağlıklı araçlarla trafik kurallarına uyularak trafiğe çıkılması meydana gelebilecek kazaları önlemenin başlıca ve en önemli kurallarından birisidir.

O nedenle;

Tüm araç sahiplerinin seyahat öncesi de mutlaka araçlarına kapsamlı bir bakımdan geçirmeleri gerekmektedir. Yola çıkarken mutlaka emniyet kemerlerini takmaları, tüm trafik kurallarına uymaları ve kesinlikle her 4 saatte bir 15-20 dakika dinlenerek araç kullanmaları başta kendi ve sorumluluğunu üstlendiği kişilerin can güvenliğini sağlamakta en önemli rolü oynadığının kesin verilere dayandığı da göz ardı edilmemelidir.

Bu vesile ile tün halkımın kurban bayramını kazalardan, tehlikelerden uzak mutluluk içerisinde geçirmelerini dileyerek kutluyor saygı ve sevgiler sunuyorum” dedi

0 Yorumlar

Yorum Gönder