Prof.Dr. Turhan TOROS Tarsus Üniversitesi Rektör Adayı olduMersin Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışan Prof.Dr. Turhan Toros, Tarsus Üniversitesi 'ne Rektör adayı oldu.Aslen Tarsuslu olan  Toros, Hacettepe Üniversitesinde spor psikolojisi alanında doktora eğitimini bitirdi.  Toros, Gençlik ve Spor Bakanlığında bürokrat olarak çalıştıktan sonra, 2014 yılından itibaren Mersin Üniversitesinde çalışmaktadır. Mersin Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turhan TOROS 4 doktora ve 20 yüksek lisans tezi danışmanlığı yaptı. Ulusal ve Uluslararası projelerde yürütücü, araştırmacı ve danışman olarak görev aldı. 

Eski basketbolcu olan TOROS, basketbol liglerinde uzun yıllar basketbol antrenörlüğü yapmıştır ve Uluslararası 5.Kademe “A” antrenör belgesine sahiptir. Olimpik Milli Takımlar Spor Psikoloğu olarak çalışan  Turhan TOROS, Spor psikolojisi teorik ve Basketbol uygulama dersleri vermektedir.

Prof.Dr. Turhan TOROS aynı zamanda  Spor Bilimleri Derneği ve Basketbol Antrenörler Derneği üyesidir. 

Mersin Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışan Prof.Dr. Turhan TOROS, doğduğu şehir olan Tarsus’a, Tarsus Üniversitesi Rektör Adayı oldu."

Haber: Fırat Maktay

0 Yorumlar

Yorum Gönder