TOBB 78. Online Genel Kurulu Gerçekleşti

 


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından online olarak dijital ortamda 78. TOBB Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. 

TOBB 78. Online Genel Kurulu’nu değerlendiren Başkan Murat Kaya, " Camiamızdaki hassasiyetlerden ötürü bu yıl da genel kurulumuzu elektronik ortamda gerçekleştirdik. TOBB, ülkemizin en büyük kurumsal ailesi. Sayıca kalabalık olduğumuz için, pandemi önlemleri çerçevesinde yine online olarak gerçekleştirildi. Fiziki olarak uzak olsak bile, aynı coşkuyla genel kurulumuzu tamamladık.Birliğimiz ve TOBB camiası ile birlikte yeni hedeflere, Tarsus Ticaret Borsası  olarak ilerlemeye hazırız.Her zaman olduğu gibi üyelerimizin sorunları, sıkıntıları için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile genel kurulumuzda alınan kararların ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

Tüm Türkiye’deki TOBB Delegelerinin katılımlarıyla gerçekleşen Genel Kurul’a Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, TOBB Delegeleri Mahmut Soysal , Refik Zaman ve Genel Sekreter Hasan Şanlı katılım sağladı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul Programı, TOBB’un 70. Yılının kutlandığı filmin gösterimi, Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun sunulması, müzakere edilmesi, oylanması, hesapları inceleme, mevzuat, ekonomik raporu inceleme, dilekleri inceleme, Avrupa birliği Uyum, Dış ilişkiler, vergi, ekonomi politikası, basın ve yayın komisyonlarının sunuşlarıyla devam etti. Program TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun teşekkür ve kapanış konuşmasıyla sona erdi. 


0 Yorumlar

Yorum Gönder