MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÇAMLIYAYLA’YA MODERN KATLI OTOPARK KAZANDIRIYOR

 


Mersin Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanında ki birçok noktada proje çalışmalarına devam ediyor.


Yayla turizmi açısından bölgenin cazibe merkezi olan ve özellikle yaz aylarında veya hafta sonları günübirlik ziyaretçilerinde uğrak yeri olan Çamlıyayla’da yaşanan otopark sorunu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı proje ile çözüme kavuşturuluyor.

 Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında Çamlıyayla merkez Kale Mahallesi Saybaşı sokakta bulunan ve pazar alanı olarak adlandırılan alana katlı otopark inşa ediliyor.

 Çalışmalar hızla sürüyor

Başkan Vahap Seçer’in Çamlıyayla merkezde uzun yıllardır yaşanan otopark sorununa katılıcı çözüm getirmek için yaşama geçirdiği katlı otopark projesi, 3 bin 323 m2 inşaat alanına sahip olacak.

 Fore kazık sistemiyle zemin ve temel sağlamlaştırma çalışmalarının yapıldığı proje kapsamında 2 bodrum ve 1 zemin kat olmak üzere, 3 katlı, 121 araç kapasiteli katlı otopark inşa edilecek.

 Modern mimariye sahip olacak katlı otopark, çok amaçlı da kullanılabilecek. Bu kapsamda zemin katın, belli günlerde pazar yeri olarak hizmet verebilmesi içinde eklentiler yapılacak. Katlı otopark projesinde üst katta, farklı etkinlikler içinde kullanılabilecek.  

0 Yorumlar

Yorum Gönder