İYİ PARTİ’Lİ MEHMET YUNUS SEVEN’DEN ANNELER GÜNÜ MESAJI

 


Tarsus Haber - Tarsus’un sevilen göz doktoru, İyi Partili Op. Dr. Mehmet Yunus Seven  Anneler günü nedeniyle  bir kutlama mesajı  yayınladı.

Kadınlarımızın ve annelerimizin güçlü olmasını istediğini  dile  getiren Mehmet Yunus Seven mesajında şu görüşlere yer verdi: Annelerimize layık bir kent ve ülke yaratmak, hak ettikleri bir hayatı, dertlerden uzak, huzur ve mutluluk içinde yaşayabilmelerini sağlamak annelerimize hem herkesin, en çok da siyasetçi olarak bizim borcumuzdur.

 Bu anneler gününde ülkemizdeki koşullarda en çok yoksullaşan kadınlardır. Ve annelerimize, fedakâr kadınlarımıza bu hal layık görülemez . Kadın yoksulluğunun günden güne derinleştiği ülkemizde ve kentimizde evladına istediği aşı pişiremeyen, çocuğuna istediğini alamayan annelerimiz artıyor. Kadınlarda geniş işsizlik oranının %40’ları geçtiği, kadınların işgücüne katılımının erkeklerin yarısı kadar olduğu, erkeklerin her 10 kazandığı için kadınlarımızın 4 kazanabildiği bir düzen onlara reva görülemez.

 Kadın cinayetlerinde evlatlarının öldürüldüğünü gören ve hatta kadın cinayetlerine kurban giden annelerimiz de var. Her yıl 500’e yakın kadınımızın öldürüldüğü bir ülkede annelerimiz için de huzurdan bahsedilemez. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılan bir ülkede kadınlarımız için güvenlik ve adaletten söz edilemez.

 Hemen her gün, evladını terör nedeni ile kaybettiğini öğrenen, evladının yüzünü bir daha hiç göremeyecek ve yüzü bir daha hiç gülmeyecek annelerimiz var.

 Biz, annelerimizin en iyisini hak ettiğine inanıyoruz ama bu inanç İYİ bir Türkiye inşa etme gayretimizde bizi kamçılıyor.

 Anneler gününü acıdan uzak, coşkulu, mutlu ve ümitli bir şekilde, annelerimizle birlikte doya doya yaşayacağımız bir geleceği inşa edeceğiz.

 

Kadınlarımızın ekonomik hak ve özgürlüklerini iyileştirerek, kadın istihdamını arttırarak ve kadın yoksulluğunu sona erdirerek başaracağız!

 Biz kadınlarımız güçlü olsun, annelerimiz güçlü olsun istiyoruz.

 Kadına şiddetle ve kadın cinayetleri ile mücadele için, devletin bütün araçlarını seferber etmek istiyoruz. Amacınız kadınlarımızın güvende olması, devletin arkalarında olduğunun bilinciyle huzur içinde yaşamasıdır.

 Çünkü biz yoksulluk ve sefaletten kurtulmuş, mutlu aileler istiyoruz.

 Kadınlarımıza, annelerimize sağlamak istediğimiz gelecek için büyük bir inançla ve gayretle çalışmaya devam ediyoruz.

 Genel Başkanı kadın olan bir partinin üyesi olarak belirtmeliyim ki, kız çocuklarımızdan, tüm annelere kadar uzanan bütün kadınlarımıza daha iyi yaşam koşullarını sağlamak ve annelerin akan göz yaşlarını dindirmek boynumuzun borcudur. Bu düşüncelerle başta kendi annem ve eşim olmak üzere, tüm sevgili annelerimizin, anneliği içinde hisseden tüm kadınlarımızın anneler gününü sevgiyle ve saygıyla kutluyor, kucaklıyorum’’ dedi.

 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder