ÖNCE ÇOCUKLAR İYİLEŞSİN

 


1998 yılında Pediatrik Hematolog-Onkolog Dr. Üstün Ezer tarafından Ankara'da kurulan, lösemili-kanser hastası çocuk ve yetişkinlere yardımda bulunarak ihtiyaçlarını karşılayan LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) Tarsus'ta da Erkan Yağlıpınar ve gönüllülerle çalışmalarını yürütüyor.

Lösemili-kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmek amacıyla kurulan LÖSEV bünyesinde bulunan Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE, Lösemili Çocuklar Okulu, Lösemili Çocuklar Köyü, Lösemili Çocuklar Kenti ve Multidispliner Hastanesi LÖSANTE ile yüzlerce çalışan, on binlerce hasta ve aileleri, milyonlarca gönüllü umut olmak için mücadele ediyor.

 

Türkiye genelinde olduğu gibi Tarsus'ta da hasta, hasta yakınları, temsilci ve gönüllülerle gönüllük esasına dayalı çalışmalar yapan LÖSEV saha çalışmaları ile bilgilendirme yaparak lösemi ve lösemi hastalarına karşı farkındalık oluşturuyor. Ramazan ayı dolayısıyla Tarsus Yarenlik Alanı'nda saha çalışması yapan LÖSEV temsilci ve gönüllüleri kanserle mücadelenin en güzel yolunun dayanışma olduğuna dikkat çekiyor.

 

Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Adana ve Kayseri'de şubeleri Türkiye'nin dört bir yanında da temsilci ve gönüllüleri bulunan LÖSEV'in Tarsus Temsilcisi Erkan Yağlıpınar konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

"LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) Türkiye genelinde kayıtlı Lösemili Çocuklar ve ailelerine hem koli destekleri hem de nakdi yardımlar ulaştırıyor. Lösemi ve kanserle mücadele eden ihtiyaç sahibi ailelere gönderilen Ramazan kolileriyle temel gıdadan giyime, temizlik ürünlerinden oyuncağa kadar ailelerin tüm ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyor. İhtiyaç kolileri hastaların sofralarına bereket, yarınlarına umut oluyor. Ramazanın başlaması ile birlikte koli yardımlarına hız veren LÖSEV 7 binden fazla koliyi ihtiyaç sahiplerine şimdiden ulaştırdı. Koliler, lösemiyi yenen gençler, aileleri ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen 500’den fazla gönüllü ile birlikte LÖSEV’in hastanesi LÖSANTE’de büyük koli buluşmaları etkinliği ile hazırlanmaya devam ediyor.

 

LÖSEV her yıl Ramazan ayında yoksul bir aileyi doyurmak, hasta bir çocuğu iyileştirmek, gözü yaşlı bir anneyi gülümsetebilmek ibadetlerin en güzelidir düşüncesiyle binlerce ailenin sofrasını bereketle donatıyor. Bu yıl da desteklerine katlanarak devam eden LÖSEV manevi zorluklarının yanında ekonomik sıkıntılarla da başa çıkmaya çalışan kanser hastaları için dayanışmanın gücünü ortaya koyuyor. Siz de fitre, fidye, zekât ve koli bağışlarınızla kanserle savaşan hastaların sofralarına bereket, yarınlarına umut olabilirsiniz.

 

Bağışlarınızı da Türkiye’deki bütün banka şubelerinin bağış ekranlarından, ülkemizin her köşesindeki PTT şubelerinden, LÖSEV ofislerini arayarak ya da ziyaret ederek elden, tüm faturalı hatlardan 3406’ya BAGIS ya da 1998’e FİTRE yazıp SMS göndererek ulaştırabilirsiniz.

 

Çocuklarımıza birer umut olabilirsiniz. Koli koli mutluluk hediye edebilirsiniz. Unutmayın, mutluluk paylaştıkça artar. Desteklerinizle bu Ramazanda önce çocuklar iyileşsin" dedi.

Haber: Emine Kuren

0 Yorumlar

Yorum Gönder