BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, ZARARLILARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

 


Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü ilaçlama birimi ekipleri, bahar aylarının gelmesiyle birlikte zararlılara karşı ilaçlama faaliyetlerine hız verdi.

 

Kış ayları boyunca kesintisiz olarak binlerce noktada ilaçlama işlemi gerçekleştiren Büyükşehir ekipleri, vatandaşların sorun yaşamaması için program dahilinde Tarsus’un dört bir noktasında ilaçlama çalışması uyguladı. Ekipler havaların yavaş yavaş ısındığı şu günlerde genel alan tarama işlemlerini arttırdı.

 

Birçok ekip çalışma yürütüyor

Tarsus merkez ve bağlı mahallelerde sivrisinek, bit, uçkun, pire, karasinek, ot sineği, fare, larva ve diğer zararlılara karşı ekiplerle binlerce noktada müdahalelerde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda sağlık kurumlarının bodrum kat ve çevrelerinde de zararlılara karşı ilaçlama gerçekleştiriyor.

 

Kanalizasyon sistemlerinde ekipmanlar vasıtasıyla özellikle hamamböceği ve benzeri haşerelere karşı dumanla yapan Büyükşehir ekipleri, kırsal bölgelerde tarımsal sulama ihtiyacının karşılanması için sıklıkla kullanılan sulama göletlerinde de larva ilaçlaması uyguluyor. Ekipler, apartmanların bodrum katları, ahırlar, fosseptik, durgun su, havuz ve menfez içlerinde de benzer çalışmalar yürütüyor.

0 Yorumlar

Yorum Gönder