TARSUS'TA MEKKE'NİN FETHİ ETKİNLİĞİ

TARSUS HABER- Mekke’nin fethinin 1391.yılı nedeniyle Tarsus Spor salonunda bir etkinlik yapıldı. 

 Etkinlik için bilgi veren AGD Tarsus temsilcisi Şeref İyiyolbulan, “ “Yılları aşarak kalplerimizin kapılarına ışıklar tutan Mekke’nin fethinin 1391.yılı nedeniyle Tarsus Spor salonunda düzenlediğimiz etkinliğe katılanlara teşekkür ederiz’’ dedi.

AGD Bölge Koordinatörü Hilmi Tuzcu hoca da yaptığı konuşmada, Mekke’nin fethinin yıldönümünün önemine değinerek “Buraya bu güzel günde toplanan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Sizler bizlere çocuklarınızı emanet ediyorsunuz. bizlerde geleceğimizin teminatı çocuklarımızı Allah, Kur’an, Muhammed aşkıyla yetiştiriyoruz. Allaha, Vatana, millete, ailesine yararlı birer insan olmaları için üstlendiğimiz görevi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

Etkinlikte İsmail Kaya’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti, Memet Zeki Uyanık’ın konuşmaları sunucu Muhammed Okur yönetiminde gerçekleşti.. Ayrıca Ezgi sanatçısı Ammar Acarlıoğlu ile şiir dinletisinde Enes Burak Gönültaş sahne aldı. Yine Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin sema gösterisi de büyük alkış aldı.

AGD Tarsus temsilcisi Şeref İyiyolbulan, etkinliğe katkı sunanlara günün anısına birer hediye takdim etti. 

Haber ve Foto: Yakup Boncuk 

0 Yorumlar

Yorum Gönder