‘MERSIN’IN KANATSIZ MELEĞI’ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


MERSİN HABER-‘Mersin’in Kanatsız Meleği’LinaNasif, son yolculuğuna dostları, arkadaşları ve sevenlerinin dualarıyla uğurlandı. Mersin Latin İtalyan Katolik Kilisesi’nde düzenlenen ayinde çok sayıda vatandaş; birlik, beraberlik ve hoşgörünün simgesi LinaNasif için bir araya geldi. Törene katılan ve LinaNasif’i son yolculuğuna uğurlayan Başkan Seçer, “Onun büyük emeklerle sağladığı özel günlerdeki bu birlikteliği, ritüelleri, tekrar onu hatırlayarak gerçekleştireceğiz. Gecesini gündüzünü buradaki dostluk için, barış için, insanlığın kardeşliği için adaması Mersinimize çok önemli bir değer katmıştır” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden ressam, şair ve yazar LinaNasif, Mersin Latin İtalyan Katolik Kilisesi’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı. ‘Mersin’in Kanatsız Meleği’LinaNasif için dostları, arkadaşları ve sevenleri bir araya geldi. Farklı dinlere mensup temsilcilerin de yer aldığı ayine katılan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin’in önemli değerlerinden LinaNasif’e rahmet ve tüm sevenlerine başsağlığı diledi. Seçer, Nasif’in Mersin için önemli bir değer olduğunu vurgulayarak,“Gecesini gündüzünü buradaki dostluk, barış ve insanlığın kardeşliği için adaması Mersinimize çok önemli bir değer katmıştır” dedi.

LinaNasif’inMersin Latin İtalyan Katolik Kilisesi’ndeki cenaze törenine;Başkan Seçer’in yanı sıra ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu, oda ve dernek temsilcileri, kent protokolü, Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş ile sevenleri katıldı.Latin İtalyan Katolik Kilisesi’nde düzenlenen ayinde çok sayıda vatandaş; birlik, beraberlik ve hoşgörünün simgesi olan LinaNasif için bir araya gelerek dua etti.

“LinaNasif şehrimizin çok müstesna bir hemşehrisiydi”

Latin İtalyan Katolik Kilisesi’ndeki ayini, Mersin Katolik Kilisesi Ruhani Reisi Peder RoshanCordeiroile Mersin Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Coşkun Teymur yönetti.Okunan ilahiler ve duaların ardından konuşan Başkan Seçer,şunları söyledi:

“Başımız sağ olsun. Allah gani gani rahmet eylesin. LinaNasif çok değerli bir insandı. Şehrimizin çok müstesna bir hemşehrisiydi. Kendisinden ziyade insanlık için, mensubu olduğu kutsal dinin değerleri için, Rabbi için yaşayan bir insan evladıydı. Dünyevi hesaplardan ziyade uhrevi hesapları olan; sadece ve sadece iyilik, güzellik, muhabbet, hoşgörü önceleyen bir yaşam felsefesi olan çok değerli bir dostumuzdu. Mersin için önemli bir değerdi. Çünkü Mersin; farklı dinlere, etnik yapılara, kültürlere, inanç gruplarına ev sahipliği yapan sadece Türkiye’nin değil, bu bölgenin en önemli, en değerli, en stratejik şehri. LinaNasif’infarklı dinlerin bir arada yaşamasına katkı sunması, gecesini gündüzünü buradaki dostluk için, barış için, insanlığın kardeşliği için adaması Mersinimize çok önemli bir değer katmıştır.”

“Kendisi beden olarak aramızda olmayacak ama ruhu bizimle olacak”

LinaNasif ile en son Kurban Bayramı münasebetiyle Mersin Asri Mezarlığı’nda bir araya geldiklerini hatırlatan Başkan Seçer,“Orada dinleri buluşturmuştuk. Semavi dinlerine mensup farklı mezheplerin önderleri, orada herkes kendi meşrebine, diline, kitabına uygun dualar okumuştu ama ortak bir şey vardı; herkesin Allah’ı, Tanrısı, Rabbi birdi. Herkesin ortak bir duası vardı; insanlığın huzuru, barışı, kardeşliği, dirliği, düzeniydi. Çok önemli, çok değerliydi. Kendisi beden olarak aramızda olmayacak ama ruhu bizimle olacak. Onun büyük emeklerle sağladığı özel günlerdeki bu birlikteliği, ritüelleri, tekrar onu hatırlayarak gerçekleştireceğiz. Ben kentin Belediye Başkanı olarak hemşehrilerime başsağlığı dileklerimi iletiyorum. LinaNasif’e Allah’tan rahmet diliyorum. Toprağı bol olsun. Işıklar içerisinde uyusun. Başımız sağ olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ve duaların ardından Başkan Seçer tarafından LinaNasif’in tabutunun üzerine Türk Bayrağı örtüldü ve tabut alkışlar eşliğinde Katolik Kilisesi’nden çıkarıldı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder