PANDEMİDE İHRACATINI ARTIRDI, YENİ YATIRIMINI TAMAMLADI

 

Tarsus Ticaret Borsası gerçekleştirdiği üye ziyaretlerinde üyelerinin talep ve isteklerini dinlemeye, birlikte çözüm üretmeye devam ediyor. 

Borsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ve Genel Sekreter Hasan Şanlı Biberciler İç Dış Ticaret Limited Şirketi - Murat Çamaşırcı 'yı iş yerinde ziyaret etti. 

Gündeme dair konular üzerinde görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Borsa’nın faaliyetleri, planları, projeleri hakkında bilgiler verildi. 

Murat Çamaşırcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek  babalarının başlattığı işi devam ettirdiklerini, sektörlerine ait ihracatta teşvik ve destek mekanizmasının dış pazarlarda rekabet gücünü arttırmaya yönelik beklentilerini anlattığı görüşmede, çalışma sezonlarında binlerce kişiye aş verdiklerini ancak son zamanlarda işgücü bulmakta karşılaştıkları sorunları belirtti. İhracatta karşılaştıkları taşıma ve nakliye sorunları ile yüksek navlun ücretlerine de değinen Murat Çamaşırcı, paketleme tesisinin kapasite artışından ve yeni yatırımlarından da bahsetti. 

Başkan Yardımcısı Seçer, Borsanın 2019 yılından bugüne yürüttüğü "İhracat Sizden, Personel Bizden" faaliyeti kapsamında Borsa Dış Ticaret Uzmanının dış ticarette dikkat edilmesi gerekli konularda firmalara verdiği eğitim faaliyetlerinin devam ettiği hatırlatarak,  “Bölgemizde kendi alanında hizmet veren ve son teknolojik donanımlarla yaş meyve sebze paketleme işletmesini çalıştıran Biberciler  firmasına ihracat kapasitesini artırarak ülke ekonomisine katkılarından ötürü Tarsus Ticaret Borsası olarak teşekkür ederim.”dedi. Ziyaretin sonunda Seçer, Murat Çamaşırcı’ya teşekkür plaketi takdim etti. 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder