SÜSLÜ KADINLAR BİSİKLET TURU ORGANİZASYONU BUGÜN


 

TARSUS HABER- Tarsusta bugün Süslü Kadınlar Bisiklet Turu organizasyonu kentimizde Serpil KARA önderliğinde yapılacaktır.

Serpil KARA “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Nedir?” konusunda şu bilgileri verdi:

“Kadının görünür olması, kamusal alanda hak talep edebilmesinin anahtarıdır. Bisiklete binmek, kadınların toplumda görünür hale gelmesi ve özellikle şehirle etkileşime girmesinin mükemmel bir yoludur. 

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 2013 yılından beri bisiklete yalnız erkeklerin değil, kadınların da binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için her yıl dünyanın ve ülkemizin onlarca şehrinde binlerce katılımcı ile gerçekleşmektedir. 
Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, şehirlerde daha fazla kadının bisikletli ulaşımı seçmesini özendirmek, bisiklet sürmenin özgürleştirdiğini hatırlamak, kamu ve yerel yönetimlerden güvenli bisikletli ulaşım altyapısı istemek için bir fırsattır. 

 Bu etkinlik gönüllü kadınlar tarafından gönülden düzenlenmektedir.

19 Eylül Pazar günü saat 17.00’de Yarenlik Alanı Saat Kulesi önünde toplanarak  şehir içerisinde yaklaşık 6 km.lik rahat bir sürüş yapacağız. Bisikleti olmayan kadınlarımız da Tarsus Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün sağlayacağı bisikletlerle, tura katılabilecekler. Tüm Kadınlarımız davetlidir.”

0 Yorumlar

Yorum Gönder