GÜLNAR YÜKSEKÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU VE KONUKEVİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI


 MERSİN HABER- Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Gülnar’da kız öğrencilere hizmet verecekYükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ileerkek öğrencilere hizmet verecek olan Gülnar Konukevi için başvurular başladı. 1 Ekim’e kadar başvuruların alınacağı ve gelecek hafta hizmete açılacak yurtlar için öğrencilerin gerekli belgeleri Büyükşehir Belediyesi Gülnar Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ne teslim etmesi gerekiyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ninüniversite öğrencileri içingelecek hafta Gülnar’da hizmete açacağıöğrenci yurdu ve konukevine yönelik başvurular başladı. 68 kız öğrencikapasiteli Gülnar Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ve40 erkek öğrenci kapasiteli Gülnar Konukevi için başvurular 1 Ekim’e kadar alınacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer’in oldukça önem verdiği konuların başında gelen eğitime destek içingerekli çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Mersin Üniversitesi ile yapılan protokol çerçevesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden tahsis edilen bina,Büyükşehir tarafından öğrencilerin barınabileceği bir alan haline getirildi.

Kız öğrenciler için 68, erkek öğrenciler için 40 kişi kapasiteli

Gülnar’daHacıpınar Mahallesi Ahmet Usta Sokak No 1 adresinde hizmet verecek olanyurt ve konukevitoplam 108 öğrenci kapasitesine sahip.Kız öğrencilerin barınacağı Gülnar Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu A Blok’ta17 odalı, 68 öğrenci kapasiteli. Erkek öğrencilerin barınacağı Gülnar Konukeviise C Blok’ta 40 kişilik kontenjana sahip durumda. Konukevi, yükseköğretim erkek öğrencilerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ne kırsaldan gelen ve barınma sorunu olan öğrencilere de hizmet verecek.

Başvuru için istenen evraklar

Son başvuru tarihi 1 Ekim olan yurt ve konukevi için gerekli belgeleriöğrenci belgesi, adli sicil kaydı, anne ve babanın ikametgah belgesi ve aile gelir durum belgesi (SGK Hizmet Dökümü, Maaş Bordrosu, Vergi Levhası vb.)oluşturuyor.

Başvuru yapacak öğrencilerin evraklarını;Saray Mahallesi Alaaddin Sokak No 17’de bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi’ne elden teslim etmesi gerekiyor. Detaylı bilgi almak isteyenler 0324 774 82 52 numaralı telefonu arayabilecek.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder