TARSUS'TA 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI

 

TARSUS HABER-Tarsus’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması sabah saat 09.00 da Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak.

Geçmişten geleceğe onurlu yürüyüşünü sürdüren aziz milletimizin varlığı bu dünya için umuttur. Zalimlere karşı ayakta durmamız, mazlumlara kol kanat germemiz ancak vatanımızı, milletimizi ve mukaddes değerlerimizi topyekûn savunmakla, madden ve manen güçlü olmakla mümkündür. O halde genciyle yaşlısıyla ecdadımızı örnek alıp aynı imanı, aynı gayeyi, aynı azmi, aynı sadakat ve teslimiyeti bizler de kuşanalım. Ülkemizi baskı altına almak, birlik ve beraberliğimizi bozmak, fitne ve fesatla bu aziz vatanı karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Doğruluktan, iyilikten, hak ve hakikatten asla ayrılmayalım. Tarih boyunca İslam’ın bayraktarlığını yapan, bu cennet vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Milletimizi, ikinci bir Kurtuluş Savaşı vermek zorunda kalmaktan muhafaza buyursun. Bu vesileyle Cennet vatanımızı bizlere kanları ve canları pahasına miras bırakan bütün şehitlerimizi ve Cumhuriyetimizin banisi, ordularımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz..

Şehitlerimize ve Tüm Ölmüşlerimize Rahmet diliyoruz..

Tarsus’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması sabah saat 09.00 da Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başlayacak. Burdaki törenden sonra Şehitlik ziyaret edilecek.


0 Yorumlar

Yorum Gönder